Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193427
تاریخ انتشار : 26 مهر 1395 17:39
تعداد بازدید : 557

آغاز رزمایش اقتدارهوایی فداییان حریم ولایت

ششمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش با رمز یا حسین(ع) آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ فرمانده پایگاه شهید بابایی اصفهان گفت: در این رزمایش بخشی از توان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در صیانت ودفاع از حریم هوایی میهن اسلامی در منطقه عمومی اصفهان به نمایش گذاشته می شود.

امیر روزخوش افزود: این رزمایش با شرکت انواع هواپیماهای شکاری رهگیر، شکاری بمب افکن ترابری نیمه سنگین و سبک، هواپیماهای ارتباطی و شناسایی، سوخت رسان و انواع پهپادها در منطقه عمومی اصفهان  از امروز به مدت سه روز برگزار و در آن بخشی از توان نیروی هوایی ارتش در صیانت و دفاع از حریم هوایی میهن اسلامی به نمایش گذاشته می شود.
سخنگوی رزمایش افزود: عکسبرداری از منطقه عملیات به پایان رسیده و نخستین بمباران هواپیماها  هم در این رزمایش به اهداف فرضی شلیک می شود.
به گفته وی مرحله اول این رزمایش شامل گسترش آماده سازی تجهیزات و فراخوان نیروها از سراسر کشور در 2 هزارو 500 کیلومتر مربع وسعت هفته گذشته اجرا شده است.
مهمترین هدف این رزمایش درگیری هوا به هوا و انهدام اهداف پرنده و زمینی  است  و پیام  آن تامین مطمئن و مستمر و کسب آمادگی برای مقابله با هرگونه تهدید و صلح و دوستی و تامین امنیت منطقه بدون نیاز به نیروهای فرا منطقه ای است.
انهدام صد در صدی اهداف، بارریزی شبانه در محیط جنگی پر تهدید برای اولین بار، انجام بمباران شبانه و تمرین کنترل و فرماندهی متمرکز و غیر متمرکز با حجم گسترده ای از پرواز هواپیماها از ویژگی های این رزمایش سه روزه  است.
  پایگاه های شهید لشگری مهرآباد تهران،شهید فکوری تبریز،شهید نوژه همدان،وحدتی دزفول ، شهید یاسینی بوشهر ، شهید دوران شیراز ، شهید بابایی اصفهان ، شهید عبدالکریمی بندرعباس و برادران شهید دل حامد چابهار در این رزمایش حضور دارند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :