Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193512
تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 18:26
تعداد بازدید : 332

با حضور طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی

6 طرح سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان به بهره برداری رسید

6 طرح سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان در اصفهان به بهره برداری رسید.
شش طرح سرمایه گذاری شرکت های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان توسط طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا، ساختمان شرکت های دانش بنیان فراتحقیق سپاهان، فرم نورد، نوآوران مدبر صنعت، داده پردازی شعله آریا، کاوش نیروی سپاهان و سفیر سبز، مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با ارزشی بالغ بر 155 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

شرکت های دانش بنیان کاوش نیرو سپاهان با تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی، درایو و موتور و تجهیزات ابزار دقیق و فشار ضعیف، فراتحقیق سپاهان با ارائه خدمات مشاوره مهندسی - طراحی و مهندسی تفصیلی، احداث و راه اندازی کارخانجات تولیدی و صنعتی و فرم نورد با فناوری طراحی و ساخت دستگاه ماشین رولینگ نامیرا، طراحی و ساخت تجهیزات پیشرفته شیرآلات، طراحی و ساخت دستگاه تراش مفتول آجدار، طراحی سیستم اتوماسیون صنایع نظامی و دفاعی فعالیت می کنند.

شرکت های دانش بنیان نوآوران مدبر صنعت با انجام پروژه های ساخت و تولید در حوزه اپتیک و لیزر– تولید کنترلرهای هوشمند آب، سفیر سبز با تولید انواع کودهای ارگانیک و کودهای بیولوژیک جهت تولید محصولات کشاورزی و باغی و داده پردازی شعله آریا با تولید نرم افزار آموزشی کتاب الکترونیک مدارس نیز در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مشغول به فعالیت هستند.

این ساختمان ها در راستای جذب سرمایه های بخش خصوصی در اراضی پارک علم و فناوری شیخ بهایی توسط این شرکت های دانش بنیان اجرا و به بهره برداری رسیده است.

همچنین کلنگ آغاز عملیات اجرایی اولین فاز تولید نخ جراحی توسط شرکت دانش بنیان نخ جراحان پارس در پنج گروه نخ های جراحی تخصصی و فوق تخصصی در زمینه ی جراحی قلبی و قلبی-عروقی، جراحی چشم، ریزجراحی، جراحی زیبایی، جراحی پلاستیک و جراحی عمومی با بالاترین سطح استانداردهای معتبر در زمینی به مساحت 5571 متر مربع و به زیربنای حدود 5000 متر مربع با 800 متر مربع اتاق تمیز مطابق با استانداردهای معتبر بین المللی توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی به زمین زده شد.

از ابتدای شکل گیری شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تاکنون 3150 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در اراضی پارک علم و فناوری شیخ بهایی سرمایه گذاری شده که 1600 میلیارد ریال آن از سال 1392 تاکنون بوده است.

این شهرک با هدف توسعه مبتنی بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته و ضمن حمایت از شرکت های دانش بنیان، زمینه لازم را برای تجاری سازی دستاوردهای آن ها و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی فراهم می آورد.

در حال حاضر بیش از ۴۷۰ شرکت دانش بنیان با زمینه های کاری مختلف در این شهرک مشغول به فعالیت هستند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :