Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193607
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 17:47
تعداد بازدید : 341

امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

کسب رتبه چهاردهم تولید مقاله در حوزه سلول های بنیادی

ایران با تولید پنج هزار و 867 مقاله در سال 2016 میلادی توانست ترکیه را پشت سر بگذارد. ایران در این زمینه از رتبه 20 در سال 2016 به رتبه 14 ارتقا یافته است.
دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان رشد تعداد مقالات تولیدشده در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در کشور افزود: ایران در این زمینه از رتبه 20 در سال 2016 به رتبه 14 ارتقا یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا، امیرعلی حمیدیه روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران اظهار کرد: ایران با تولید پنج هزار و 867 مقاله در سال 2016 میلادی توانست ترکیه را پشت سر بگذارد.
وی به افزایش مراکز تحقیقاتی و پژوهشگاه ها در کشور اشاره کرد و گفت: تعداد این مجموعه ها از سال 2015 میلادی در حوزه سلول های بنیادی افزایش یافته است.
حمیدیه اظهار کرد: تعداد علاقمندان این حوزه نیز افزایش داشته است به گونه ای که شاهد افزایش تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی در این حوزه هستیم.
وی درخصوص تعداد مقالات منتشر شده در این حوزه نیز گفت: بیشترین مقالات مربوط به شهر تهران است و سایر شهرها فاصله زیادی با تهران در این زمینه دارند.
دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد که ایران فقط تهران نیست و اگر می خواهیم در این حوزه به رشد متوازن دست یابیم، باید همه مناطق کشور حضوری فعال در این زمینه داشته باشند.
وی بر لزوم تجاری سازی محصولات این حوزه تاکید کرد و گفت: از سال 2020 میلادی تجاری سازی این محصولات شکل منسجمی به خود می گیرد و ما نیز باید در این زمینه فعالیت جدی داشته باشیم تا سهم مناسبی از بازار جهانی به دست آوریم.
سومین کنگره پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران با حضور محققان، پزشکان و دانشجویان امروز 28 مهرماه در سالن همایش های رازی آغاز به کار کرد و فردا نیز ادامه دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :