Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193611
تاریخ انتشار : 28 مهر 1395 19:17
تعداد بازدید : 378

در دومین روز رزمایش فدائیان حریم ولایت

عملیات موفق جنگال و بمباران منطقه با جنگنده بومی صاعقه

هواپیماهای صاعقه با بمبهای 500 پوندی اهداف فرضی بر روی باندهای پروازی منطقه نبرد را منهدم کردند.

عملیات اختلال امواج راداری توسط پروژه تحقیقاتی «سایه» و همچنین بمباران منطقه توسط هواپیمای بومی صاعقه و عملیات مقابله با تک شیمیایی در روز دوم رزمایش فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی با موفقیت انجام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ در دومین روز از رزمایش فدائیان حریم ولایت 6 نیروی هوایی ارتش انواع سامانه های پیشرفته ارتباطی نهاجا با استفاده از بسترهای امن شبکه های بی سیم و باسیم انواع سامانه های تسهیلات پروازی و انواع سامانه های تاکتیکی، ماموریت های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.
امیر خلبان مسعود روزخوش سخنگوی رزمایش همچنین اعلام کرد: در این مرحله با استفاده از هواپیمای جنگ الکترونیک فالکون 50 تحت عنوان پروژه تحقیقاتی سایه، عملیات اختلال امواج راداری نیروهای دشمن فرضی با موفقیت انجام شد.
سخنگوی رزمایش در ادامه گفت: همچنین جنگنده اف 14 به اجرای ماموریت دشت هوایی مسلح و انجام ماموریت تاپ کاور پرداخت.
روزخوش تصریح کرد: همچنین جنگنده های اف 14 و میگ 29 با انجام عملیات رزم هوایی شرایط درگیری در صحنه واقعه نبرد را با موفقیت تمرین کردند.

عملیات مقابله با تک شیمیایی
در مرحله دیگری از دومین روز رزمایش فداییان حریم ولایت 6 نیروی هوایی ارتش که در منطقه عمومی اصفهان برگزار می شود، عملیات مقابله با حمله شیمیایی دشمن با موفقیت انجام شد.
در این مرحله از رزمایش دشمن فرضی اقدام به انجام عملیات شیمیایی علیه جنگنده و پایگاه نیروی هوایی ارتش کرده که در این راستا یگان های مقابله با جنگ های نوین نهاجا به سرعت در محل حاضر و به انجام وظایف خود پرداختند.
در این عملیات نیروهای جنگ نوین نیروی هوایی اقدام به پاکسازی جنگنده F14 نیروی هوایی کردند.
سرهنگ احمدرضا سرلک فرمانده جنگ نوین نیروی هوایی ارتش در این خصوص اظهار داشت: پس از انجام تک شیمیایی دشمن در راستای اجرای اهداف رزمایش اقدام به مبادرت برای رفع آلودگی هواپیما و رمپ کردیم و تمام قسمت های جنگنده، شیلتر و رمپ رفع آلودگی شد.
فرمانده جنگ نوین نهاجا تأکید کرد: ما جزو 15 کشور در دنیا هستیم که توان اجرای چنین عملیات هایی را داریم.
سرلک همچنین اعلام کرد: نیروهای مقابله با جنگ های نوین نهاجا ظرف کمتر از 5 دقیقه توان شناسایی و آغاز پاکسازی محل آلوده را دارند.
به گزارش فارس، در این عملیات از انواع سامانه های رفع آلودگی500 BFM، درخش 6 و 7 و آشکارسازهای DSM و نسل جدید استتار استفاده شد.
بمباران منطقه توسط جنگنده های بومی صاعقه
در ادامه دومین روز از رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای بومی صاعقه با بمب های 500 پوندی اهداف فرضی بر روی باندهای پروازی منطقه نبرد را با موفقیت منهدم کردند. صاعقه هواپیمای جت جنگنده ساخت ایران است که قابلیت شناسایی و انهدام اهداف روی زمین را دارد.
امیر روزخوش سخنگوی ششمین رزمایش فدائیان حریم ولایت، اجرای عملیات سوختگیری هوایی را بخش دیگری از این رزمایش بزرگ عنوان کرد و گفت: جنگنده بمب افکن های فانتوم سوختگیری هوایی از هواپیمای سوخت رسان را به منظور نفوذ در عمق منطقه نبرد و افزایش شعاع عملیاتی در دستیابی به اهداف برد بلند را با اجرای ماموریت TOP COVER توسط هواپیماهای اف-14 اجرا کردند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :