Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 193948
تاریخ انتشار : 3 آبان 1395 19:25
تعداد بازدید : 392

نمایه سازی یک مجله علمی ایرانی در پایگاه تخصصی Econlit امریکا

یک مجله علمی پژوهشی ایرانی در پایگاه تخصصی Econlit آمریکا نمایه سازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری  ایسنا؛ فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری برای نخستین بار در پایگاه تخصصی Econlit وابسته به انجمن علمی اقتصاد آمریکا که یکی از معتبرترین انجمن های اقتصادی بین المللی و تنها پایگاه تخصصی اقتصادی مورد وثوق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است، نمایه شد.

 انجمن اقتصادی امریکا بیش از ۱۳۰ سال است که حامی و مشوق تحقیقات اقتصادی در سطح جهانی است. این نشریه ایرانی دارای درجه علمی- پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و پیش از این در بسیاری از پایگاه ها نظیر پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  و پایگاه تخصصی اقتصاد کشور آلمان ECONBIZ  نمایه شده بود.  

پایگاه تخصصی Econlit  پیش از این در شماره ژوئن سال 2015 به معرفی 12 مجله معتبر دنیا پرداخت که فصلنامه علمی-پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری نیز در میان آنها قرار داشت.  

این اقدام، برای اولین بار است که توسط یک انجمن علمی کشور صورت می گیرد. از دهه 1380 تاکنون تنها دو نشریه علمی دیگر توانسته بودند در این پایگاه نمایه شوند که یکی از آنها  Iranian Economic Review متعلق به دانشگاه تهران است.

اشاعه و گسترش دانش اقتصاد و مدیریت شهری، انتشار یافته ها و نظریات جدید در این حوزه، نشر پژوهش های حوزه مرتبط و فراهم آوردن زمینه تبادل آرا در مسائل وابسته به اقتصاد و مدیریت شهری از جمله مهمترین اهداف این فصلنامه علمی-پژوهشی است.  

انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به ریاست دکتر حسین محمدپورزرندی، صاحب امتیاز و دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی، مدیر مسؤول این فصلنامه علمی - پژوهشی است. دکتر مهدی صادقی شاهدانی نیز سردبیری این فصلنامه را برعهده دارد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند به سایت www. iueam.ir مراجعه کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :