Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194309
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 18:25
تعداد بازدید : 488

پیشرفت ایران در زمینه تکنولوژی های تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های عفونی

ایران در حال حاضر در مقایسه با سال های گذشته در بخش پیشگیری و درمان بیماری های عفونی پیشرفت های قابل توجهی داشته و از تکنولوژی های نوین استفاده کرده است.

رئیس مرکز تخصصی آسیب شناسی بیماری های عفونی دانشگاه مودنا گفت: ایران در حال حاضر در مقایسه با سال های گذشته در بخش پیشگیری و درمان بیماری های عفونی پیشرفت های قابل توجهی داشته و از تکنولوژی های نوین استفاده کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ پرفسور آندریا کوزاریزا صبح امروز در سمینار یک روزه فن آوری های نوین تشخیص در بیماری های عفونی و تازه های هپاتیت های ویروسی، اظهار داشت: مدل های جدیدی که در زمینه بیماری های عفونی وجود دارد از آنالیز سلول هایی است که موجود بوده و این مدل ها اجازه می دهد تا مدل های مختلف ویروس و سلول را تشخیص و براساس آن بیماری را درمان کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد تشخیص بیماری های عفونی احتمال درمان آن قوی تر شده است، تصریح کرد: با توجه به قوی تر شدن داروها احتمال درمان بیماری های عفونی قوی تر است.

رئیس مرکز تخصصی آسیب شناسی بیماری های عفونی دانشگاه مودنا در مورد بیماری هپاتیت B، گفت: احتمال درمان این بیماری نسبت به بیماری هپاتیت C ضعیف تر است و باید بیشتر به موضوع پیشگیری در مورد این بیماری توجه شود.

 

کوزاریزا با بیان اینکه برای نخستین بار در سال 2009 به ایران سفر کرده ام، افزود: ایران در حال حاضر در مقایسه با سال های گذشته در مورد پیشگیری و درمان بیماری های عفونی پیشرفت های قابل توجه و خوبی داشته و در این راستا از تکنولوژی های نوین استفاده کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران در حال حاضر با داشتن تکنولوژی های نوین در مورد تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری های عفونی می تواند با دیگر کشورها رقابت کند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :