Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194310
تاریخ انتشار : 8 آبان 1395 18:30
تعداد بازدید : 483

بخش های توسعه ای دانشکده دندانپزشکی اراک افتتاح شد

طی مراسمی با حضور جمعی از مسؤولان بهداشت و درمان استان مرکزی بخش درمانی اطفال و بخش های توسعه ای دانشکده دندانپزشکی اراک مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ ظهر امروز در مراسمی با حضور غلامرضا فتح آبادی مدیرکل امور اجتماعی استانداری مرکزی، حسن طاهراحمدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک و جمعی از مسؤولان حوزه بهداشت و درمان استان مرکزی بخش درمانی اطفال و بخش های توسعه ای دانشکده دندانپزشکی اراک افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در این مراسم گفت: یکی از اولویت های اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید در شرایط فعلی ساماندهی بحث درمان و سلامت است که در این راستا قدم های خوبی برداشته شده است.

حسن طاهراحمدی افزود: تمام سعی و تلاش دولت بر این است که بیماران بدون د غدغه مسائل درمانی خود را پیگیری کرده و در امر درمان با مشکلی مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: قبل از اجرای طرح سلامت مردم هزینه های هنگفتی بابت درمان پرداخت می کردند که خوشبختانه با اجرای این طرح بخش قابل توجهی از این هزینه ها کاهش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک ادامه داد: با اجرای این طرح هیچ بیماری برای خرید تجهیزات پزشکی و انجام آزمایش به خارج از بیمارستان ها ارجاع داده نخواهد شد.

طاهراحمدی بیان کرد: یکی از مسائلی که مردم را در شرایط فعلی آزار می دهد و باعث شده مردم هزینه زیادی را متحمل شوند، بحث هزینه های دندانپزشکی است که یک هزینه بسیار هنگفتی به خانواده در شرایط فعلی وارد می کند.

وی گفت: در برنامه دولت و وزارت بهداشت درمان این بوده که هزینه دندانپزشکی به صورت تخصصی در بحث تحول نظام سلامت گنجانده شود تا مردم بتوانند همانطور که از اقدامات درمانی حوزه غیر از دندانپزشکی برخوردار شدند، در بحث دندانپزشکی نیز از خدمات دولت بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به ایجاد دانشکده دندانپزشکی در اراک گفت: این دانشکده دارای 28 نفر عضو هیات علمی است و هم اکنون این دانشکده دارای 55 یونیت دندانپزشکی است که پیش بینی می شود 20 یونیت دیگر به منظور ارایه خدمات بهینه به مردم به این دانشکده افزوده شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :