Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194426
تاریخ انتشار : 9 آبان 1395 19:20
تعداد بازدید : 379

ایران در عرصه پزشکی، یکی از کشورهای موفق دنیاست

ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت های زیادی در عرصه پزشکی داشته است. ایران در حوزه پیوند عضو، از کشورهای موفق دنیاست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، گفت: پیوند عضو قله کار پزشکی است و ایران در عرصه پزشکی، یکی از کشورهای موفق دنیا است.

 دکتر علی اکبر ولایتی در حاشیه دیدار با نخست وزیر بلژیک که عصر یکشنبه در بیمارستان عرفان تهران انجام شد، افزود: خوشحالیم از اینکه هیئت بلند پایه ای از کشور بلژیک به ایران آمده تا زمینه ای همکاری در حوزه های مختلف از جمله سلامت را فراهم آورد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: نخست وزیر بلژیک از آمادگی دو بانک مهم کشورش برای تبادل ارزی با کشورمان خبر داده و این موضوع می تواند به حل مشکل انتقال ارز برای ایران کمک کند.

ولایتی همچنین به حوزه سلامت اشاره کرد و افزود: نخست وزیر بلژیک قول داده اند زمینه تبادل همکاری در زمینه سلامت الکترونیک را با استفاده از بعضی کمپانی های دنیای پزشکی داده اند.

وی در ادامه با مخاطب قرار دادن نخست وزیر بلژیک، گفت: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت های زیادی در عرصه پزشکی داشته است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، افزود: انجام بیش از 200 پیوند قلب و 100 پیوند ریه فقط در بیمارستان مسیح دانشوری، از جمله نمونه های موفقیت ایران در عرصه پزشکی است.

ولایتی از پیوند عضو به عنوان قله کار پزشکب نام برد و گفت: ایران در حوزه پیوند عضو، از کشورهای موفق دنیاست.

وی افزود: همکاری با دیگر کشورها در عرصه پزشکی به معنای این نیست که ایران در این حوزه نقص داشته باشد، بلکه می خواهد با قرارداد دو جانبه، زمینه های استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در عرصه پزشکی را به کشور انتقال دهد و اقتصاد مقاومتی را دنبال کند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :