Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194532
تاریخ انتشار : 10 آبان 1395 16:58
تعداد مشاهدات : 235

ایران در حوزه دریایی در منطقه نقش کلیدی دارد

جفری کرد، رییس انجمن بین المللی زیرساخت های دریایی (پیانک) با بیان اینکه ایران در حوزه دریایی در منطقه نقش کلیدی دارد.

جفری کرد، رییس انجمن بین المللی زیرساخت های دریایی (پیانک) با بیان اینکه ایران در حوزه دریایی در منطقه نقش کلیدی دارد، گفت: انجمن پیانک در حوزه مدیریت بندر، ساحل و ساختارهای دریایی با ایران همکاری های مناسبی دارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛  پیانک یک سازمان جهانی فنی غیرسیاسی - غیرانتفاعی متشکل از سازمان های تخصصی دریایی، شرکت ها و دولت های مختلف صاحب تجربه در امور دریا است که در سال 1885 به عنوان قدیمی ترین انجمن جهان در شهر بروکسل با هدف ارتقا دانش فنی زیرساخت های حمل و نقل آبی تشکیل شده است.
«جفری کرد» روز دوشنبه در دوازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی در محل هتل المپیک تهران افزود: برگزاری این همایش در تهران فرصتی است تا مباحث مختلفی در حوزه تخصصی دریا، بندر و سازه های دریایی در پنج کارگروه تخصصی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
رییس انجمن بین المللی زیرساخت های دریایی اظهار داشت: در حوزه فعالیت های کنار دریا، هیدوردینامیک، مدیریت بندر و سواحل، مهندسی و ساختارهای کنار دریا و مهندسی لوله های نفت، گاز در دریا، گاز طبیعی مایع شده(ال ان جی) و ترمینال های کنار دریا مباحثی خوبی در این همایش مطرح خواهد شد تا مورد استفاده کارشناسان و متخصصان ایرانی قرار گیرد.
رییس انجمن پیانک اظهار داشت: موضوع پل ها و ساختارهای دریایی، ایمنی و محیط زیست دریا در حوزه دریایی باید مورد توجه قرار گیرد و پیانک اعلام می کند که با 11 انجمن بین المللی ارتباط تخصصی دارد تا شبکه ای از همکاری های دریایی در حوزه دریا، بندر و زیرساخت های دریایی شکل بگیرد.
کُرد تاکید کرد: نوآوری در حوزه دریا و بندر برای ما اهمیت زیادی دارد و در این زمینه پیانک می تواند با جمهوری اسلامی ایران همکاری کند و مطمئنم ایران در آینده نقش کلیدی در این زمینه خواهد داشت.
وی یادآور شد: کمیسیون اجرایی انجمن پیانک در ریودوژانیرو موافقت کرده است ایران در سال 2020 میزبان این کنفرانس بین المللی باشد.
 در این همایش از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران و شبکه ملی پایش مشخصه های دریایی کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی شد.
دوازدهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی ایکوپمس با حضور نمایندگانی از 37 کشور جهان امروز(دوشنبه) در محل هتل المپیک تهران آغاز بکار کرد و تا 12 آبان ماه ادامه دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :