Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194567
تاریخ انتشار : 11 آبان 1395 9:53
تعداد مشاهدات : 274

ایران تنها بهشت اقتصادی بکر دنیاست

امروز اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر بهشتی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است. معاون اقتصادی بانک مرکزی با اعلام این که نسبت بدهی خارجی به صادرات ۳.۵ درصد شده است، گفت: امروز اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر بهشتی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم؛  پیمان قربانی در افتتاح سومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی با اعلام این که ثبات اقتصادی یکی از موضوعات پر اهمیت برای بانک مرکزی به شمار می آید اظهار داشت: کشور در سال های گذشته با تورم بالا روبرو بود اما خوشبختانه نرخ تورم در مهر ماه یک رقمی و 7.8 درصد شده است. همچنین نرخ تورم تولید کننده نیز کاهش پیدا کرده که این موضوعات دستاورد چشم گیر به شمار می آید. 

وی با بیان این که برای داشتن بازار ارز با ثبات باید نرخ تورم تک نرخی داشته باشیم افزود: در حال حاضر زمینه مناسبی فراهم شده و بانک مرکزی نیز ایده تورم زدایی را در دستور کار خود دارد. ضمن این که رشد اقتصادی نیز در کشور مثبت شده، این در حالی است که در سال گذشته ایران توانسته است با حفظ ذخایر خود به این رشد اقتصادی دست پیدا کند. 

معاون اقتصادی بانک مرکزی اضافه کرد: از اواخر سال گذشته در مسیر رونق اقتصادی حرکت های مثبتی صورت گرفته، که این موضوع در شرایط پسابرجام سرعت خوبی پیدا کرده است به نحوی که 614 روابط کارگزاری ایجاد شده و در کنار این بحث افزایش رشد اقتصادی نیز در دستور کار قرار دارد. 

قربانی با اشاره به این که امروز در خصوص روابط ایران با بانک های بزرگ دنیا دغدغه هایی وجود دارد تصریح کرد: با مذاکراتی که با بیمه های صادراتی در بخش فاینانس انجام شده می توانیم این دغدغه ها را برطرف کنیم. امروز اقتصاد ایران تنها اقتصادی است که به صورت بکر بهشتی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وی تصریح کرد: امروز نسبت بدهی خارجی به صادرات 3.5 درصد است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :