Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194939
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 16:37
تعداد بازدید : 386

اهدا نخستین جایزه انتقال فناوری گروه دی هشت به ایران

نخستین جایزه بهترین قرارداد انتقال فناوری گروه دی هشت در مراسمی در شهر ازمیر ترکیه به ایران اهدا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل شرکت آریوژن گفت: در این قرارداد که ماه نوامبر سال 2015 منعقد شد ، دانش فنی تولید 2 داروی بیوسیمیلار با عناوین فاکتور 7 و آ لتبرل  به صورت سرمایه گذاری مشترک به طرف مالزیایی منتقل شد.

فرشچی افزود : ارزش مالی این قرارداد برابر با 66 میلیون دلار است که ضمن انتقال دانش فنی ، ساخت کارخانه تولید این 2 دارو نیز طی سه سال در مالزی به اتمام و بهره برداری می رسد. 
وی گفت : سطح فناوری منتقل شده ، میزان ارزش مالی قرارداد ، میزان پیشرفت قرارداد و مدت زمان انتقال فناوری از جمله شاخص های ارزیابی و داوری این جایزه به شمار می روند. 
اکبر قنبرپور رئیس فن بازار ملی ایران و نماینده دبیر شبکه TTEN هم گفت : این جایزه  به منظور تشویق کشورها به تبادلات فناوری و تأمین نیازهای فناوری کشورها از همدیگر تعریف و از  ابتدای سال 2016 آغاز  شده  است  که  قرارداد  انتقال دانش فنی تولید 2 داروی بیولوژیک از سوی شرکت آریوژن ایران به شرکت اینوبایوونچرز مالزی بعنوان قرارداد برگزیده انتخاب شد .
رئیس شبکه بیوتکنولوژی ایران نیز گفت : ما تا کنون موفق به تولید 20 داروی بایو تک در کشور شدیم که علاوه بر تولید داخل موفق به صادرات این داروها شدیم و در سال گذشته میزان صادرات داروهای بایوتک 56 میلیون دلار بوده است . 
مهبودی گفت : ما علاوه بر صادرات داروها در چند سال اخیرموفق به صادرات فناوری تولید این داروها به کشورهای چون مالزی و ترکیه شده ایم که این انتقال فناوری با سرمایه گذاری کشور طرف قرارداد بود و ما فقط فناوری را در اختیار انها قرار می دهیم . 
وی افزود : ما تنها کشوری هستیم که فناوری تولید این داروها را در اختیار کشورهای دیگر قرار داده ایم که علاوه بر ارز آوری بسیار خوب برای کشور بازرار خوبی برای این داروها  در کشور طرف قرارداد و کشورهای دیگر بدست آورده است و اشتغالزائی خوبی هم برای جوانان داخل کشور خواهیم داشت .   
مهبودی گفت : علاوه برکشورهای ترکیه و مالزی انتقال دانش فنی تولید تعدادی از این داروها را به کشورهای آرزانتین و برزیل خواهیم داشت .
کشورهای گروه دی هشت شامل 15 کشور از آسیا ، آمریکای جنوبی و آفریقاست . هدف این کشورهای همکاریهای اقتصادی است .
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :