Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 194946
تاریخ انتشار : 15 آبان 1395 19:58
تعداد بازدید : 315

نمایشگاه مطبوعات ایران اتفاق خوب و بزرگی است

نمایشگاه مطبوعات ایران اتفاق بزرگی است. در اوکراین چنین رویدادی با این کیفیت وجود ندارد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ سرپرست و دبیر اول انجمن ملی خبرنگاران اوکراین، از برپایی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در ایران به عنوان یک اتفاق خوب و بزرگ یاد کرد و گفت: در اوکراین چنین رویدادی با این حجم و کیفیت وجود ندارد.

  سرگئی تومیلنکو(Sergiy Tomilenko) روز شنبه و در دومین روز از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی ، با تمجید از توانمندی های ایران در عرصه رسانه و اطلاع رسانی افزود: نمایشگاه خوب و بزرگی است و نمایشگاهی که مانند رئیس جمهوری ایران در آن سخنرانی کند در اوکراین وجود ندارد و چنین حمایتی از طرف دولت اوکراین صورت نمی گیرد.
وی همچنین با اشاره به نخستین حضور خود و همکارانش در ایران گفت: از انجمن ملی خبرنگاران اوکراین سه سال پیش هیاتی به ایران آمد که خیلی تعریف کردند و اکنون خوشحالیم که با خبرگزاری ایرنا ملاقات می کنیم.
این فعال رسانه ای اوکراین درمورد تعامل بیشتر رسانه های دو کشور و استفاده از تجربیات و انتقال به یکدیگر نیز افزود: در وهله نخست معتقدم بهترین کار این است که بین خبرگزاری ها یک قرارداد همکاری بسته شود و این قدم نخست برای تبادل اطلاعات است.
سرگئی تومیلنکو افزود: عملا چنین قراردادی بطور رسمی وجود ندارد و به رغم اینکه رفت و آمد انجام می گیرد، هر دو کشور نسبت به یکدیگر اطلاعات کمی دارند.

** برجام و وضعیت ایران پسابرجام
دبیر اول انجمن ملی خبرنگاران اوکراین همچنین درمورد برجام و آینده روابط ایران با کشورهای جهان گفت: در وهله نخست پس از رفع تحریم ها هنوز دنیا نمی داند که در ایران چه اتفاقی می افتد. بهترین کار این است که خبرنگاران بیشتری آمده و اطلاعات درستی بدهند که وضعیت ایران چگونه است و بعد از این بحران چه اتفاقی افتاده است.

** برقراری صلح اوکراین به موضع گیری روسیه بازمی گردد
سرگئی تومیلنکو درمورد حل بحران میان اوکراین و روسیه گفت: رسانه های اوکراین و جهان نهایت تلاش خود را می کنند که واقعیت را در این مورد انتقال دهند اما بطور کلی برقراری صلح به موضع گیری روسیه بازمی گردد.
وی افزود: این موضوع شبیه یک جنگ داخلی نیست که بین مردم اوکراین باشد، بلکه چیزی است که از خارج به ما تحمیل شده و نهایتا به دست خود روسیه حل می شود.
سرگئی تومیلنکو ادامه داد: این موضوع مستقیم به یک نفر بستگی دارد و آن هم آقای پوتین است و اینکه چه کشورهایی و چه عواملی در ادامه این جنگ چه تاثیری می گذارند، اما امیدواریم زودتر تمام شود.

** خبرنگاران درمورد روابط اقتصادی ایران و اوکراین بیشتر اطلاع رسانی کنند
سرگئی تیخونوف(Sergiy Tikhonov) مدیر شبکه ملی تلویزیون ملی اوکراین  افزود: خوب است که خبرنگاران در ارتباط با روابط اقتصادی ایران و اوکراین بیشتر توضیح دهند. می توانیم در زمینه های صنعتی، ماشین آلات و کشاورزی همکارهای خوب و نیز صادرات و واردات بسیار خوبی داشته باشیم که در بهبود روابط بسیار موثر است.

** اولین قدم را در بهبود روابط برداشته ایم
ویکتوریا پلاختا(Victoria Plakhta) خبرنگار روزنامه گلیچینا اوکراین نیز به خبرنگاران ایرنا گفت: ملاقات هیات اوکراینی از نمایشگاه مطبوعات اولین قدمی است که در جهت بهبود روابط میان دو کشور برداشته ایم.
بیست ودومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با شعار «شفافیت و صداقت» از از 14 تا 21 آبان ماه همه روزه از ساعت 9 و 30 تا 20 در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :