Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195030
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 18:10
تعداد بازدید : 396

کنترل پسماندهای عمرانی و ساختمانی در قم هوشمند شد

از این پس تمام فعالیت های پیمانکاران و خودروهای حمل کننده پسماند در بستر GPS و RFID کنترل می شود.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از راه اندازی سیستم مدیریت هوشمند کنترل و نظارت فعالیت پیمانکاران در زمینه خاک و نخاله در قم خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛  سیدعبدالله میرابراهیمی با اشاره به اجرای سیستم جدید مدیریت هوشمند پسماندهای عمرانی ساختمانی گفت: از این پس تمام فعالیت های پیمانکاران و خودروهای حمل کننده پسماند در بستر GPS و RFID کنترل می شود.

وی افزود: سایت های تخلیه پسماندهای عمرانی ساختمانی مجهز به تجهیزات سخت افزاری شده و اقدام به ثبت هوشمند مراجعات به سایت های تخلیه می کنند.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم یادآور شد: با عنایت به الزامات قانونی مدیریت پسماند در مورد استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تمام خودروها و پیمانکاران موظف به نصب تجهیزات مذکور هستند.

وی با اشاره به مسؤولیت سازمان مدیریت پسماند در پیشگیری و جلوگیری از تخلفات ادامه داد: استفاده از تجهیزات مدیریت هوشمند سبب کاهش تخلفات و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی می شود.

میرابراهیمی با اشاره به اینکه این طرح در سه فاز انجام می شود، ادامه داد: در فاز نخست فراخوان و اطلاع رسانی های لازم به اعضای کمیته اجرایی پسماند، برای نصب تجهیزات صورت گرفته و پیمانکاران باید هر چه سریع تر نسبت به مراجعه به سازمان مدیریت پسماند و ارائه مدارک و احراز شرایط لازم اقدام کنند.

وی گفت: در مرحله دوم از فعالیت خودروها و پیمانکاران فاقد مجوز جلوگیری خواهد شد، در آخرین مرحله نیز خودروها و پیمانکاران فاقد مجوز به مراجع قضایی معرفی می شوند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :