Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195031
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395 18:15
تعداد مشاهدات : 538

قم قهرمان کیک بوکسینگ بانوان ایران شد

تیم بانوان استان قم با کسب 14 مدال رنگارنگ بالاتر از دیگر رقبای خود بر سکوی نخست مسابقات کیک بوکسینگ بانوان قهرمانی ایران ایستاد تا افتخاری بزرگ برای ورزش بانوان قم به ثبت برسد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ هیأت ورزش های رزمی یکی از 43 هیأت ورزشی فعال در استان قم است که سابقه زیادی در این استان دارد و با برخورداری از سبک های متعدد، باشگاه های فعال، نیروی انسانی با دانش در هر دو بخش مربیگری و داوری، ملی پوشان متعدد در تیم های ملی و جمعیت ورزشکار سازمان یافته فراوان از جمله هیات های ورزشی موفق و شاخص قم به شمار می رود.

این هیأت ورزشی هر ساله علاوه بر مسابقات و برنامه های متنوع داخلی در بخش های همگانی، قهرمانی، آموزشی و فرهنگی، اعزام های مختلفی به رقابت های کشوری و میادین برون مرزی انجام می دهد و در کنار میزبانی هایی که از مسابقات جذاب رزمی کشور دارد، از جمله هیات های افتخار آفرین ورزش قم محسوب می شود.

 

* قهرمانی قم در رقابت 18 استان مدعی کیک بوکسینگ بانوان

اکنون افتخاری جدید توسط ورزش رزمی برای استان قم رقم خورده است و در صدر این افتخار مهم بانوان توانمند رزمی قم حضور دارند که توانسته اند در ترکیب تیم هیأت ورزش های رزمی استان قم سکوی نخست و عنوان قهرمانی کیک بوکسینگ زنان ایران را از آن خود کنند.

این در حالی است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده از سوی فدراسیون ورزش های رزمی، این رقابت ها با حضور رزمی کارانی از 18 استان کشور به انجام رسید و قم میزبانی این رقابت ها را در سبک کیک بوکسینگ WKA بانوان بر عهده داشت و خود بر سکوی نخست جای گرفت.

این دوره از رقابت های کیک بوکسینگ قهرمانی کشور به دلیل اینکه انتخابی تیم ملی به منظور دعوت از برترین ها برای حضور در اردوی آماده سازی تیم اعزامی ایران به مسابقات قهرمانی جهان را داشت در اوج حساسیت و البته جذابیت رقابت بین بانوان رزمی کار در قم برگزار شد.

 

* رقابت 300 بانوی کیک بوکسینگ کار کشور در قم

رئیس هیأت ورزش های رزمی استان قم در خصوص این مسابقات به خبرنگار فارس در قم گفت: با برنامه ریزی از سوی فدراسیون ورزش های رزمی و سبک کیک بوکسینگ WKA این رقابت ها در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به انجام رسید و رزمی کاران شرکت کننده از استان های مختلف به مدت دو روز در شهر مقدس قم با یکدیگر برای کسب عناوین برتر به رقابت پرداختند.

رقابت های کیک بوکسینگ WKA قهرمانی بانوان کشور و انتخابی تیم ملی بین بانوان رزمی کار از سراسر کشور به مدت دو روز در خانه ورزش های رزمی مجموعه ورزشی راحله منطقه نیروگاه قم به انجام رسید.

محمدزاده با بیان اینکه تیم رزمی بانوان قم نیز با ترکیب کامل در این پیکارها حضور یافت، ابراز کرد: در این دوره از مسابقات 300 بانوی کیک بوکسینگ کار از سراسر کشور حضور داشتند و در نهایت 14 مدال طلا، نقره و برنز به تیم بانوان هیأت قم اختصاص یافت.

 

* 14 مدال طلا، نقره و برنز برای بانوان رزمی کار قم

وی یاد آور شد: در رده سنی نونهالان دو مدال نقره و یک نشان برنز، در رده سنی نوجوانان یک نشان طلا، در رده سنی جوانان سه مدال نقره و سه برنز و در رده سنی بزرگسالان دو مدال طلا و دو نشان برنز نصیب تیم کیک بوکسینگ WKA بانوان هیأت ورزش های رزمی استان قم شد.

رئیس هیأت ورزش های رزمی استان قم افزود: رقابت های رده سنی نونهالان کیک بوکسینگ WKA قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی ویژه رزمی کاران 8 تا 11 سال در اوزان منهای 25، 30، 35، 40، 45، 50 و به اضافه 50 کیلوگرم لایت کنتاکت برگزار شد و برای تیم قم فاطمه بوجویی و کوثر احمدی دو مدال نقره کسب کردند و ستایش سادات حسینی با ایستادن در جایگاه سوم صاحب نشان برنز شد.

وی خاطرنشان کرد: نوجوانان کیک بوکسینگ کار رده های سنی 12 تا 14 سال نیز در تلاش برای به دست آوردن سکوهای اول تا سوم و کسب نشان های طلا، نقره و برنز مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در اوزان منهای 30، 35، 40، 45، 50، 55 و به اضافه 55 کیلوگرم لایت کنتاکت به میدان رفتند و تنها مدال آور تیم هیأت قم در این رده سنی سمانه ابوالحسنی بود که با شکست حریفان خود صاحب نشان طلا شد.

وی عنوان کرد: رقابت های رده سنی جوانان کیک بوکسینگ WKA قهرمانی کشور در بخش لایت کنتاکت نیز با حضور جوانان رزمی کار 15 تا 17 سال در اوزان منهای 40، 45، 50، 55، 60، 65 و به اضافه 65 کیلوگرم به انجام رسید و معصومه ترابی نوذر، فاطمه رضایی و شیرین جشنی لو صاحب نشان نقره شدند و محدثه کارگر باقرآبادی و فاطمه فروزنده نیز مدال برنز گرفتند.

 

* بیشترین مدال تیم قم از رده جوانان توسط دختران رزمی کار قم

محمدزاده با اشاره به کسب بیشترین مدال برای تیم قم از رقابت های رده سنی جوانان، بیان کرد: در نهایت نوبت به پیکارهای رده سنی بزرگسالان مسابقات کیک بوکسینگ WKA قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی بانوان ایران رسید که با حضور رزمی کاران 18 تا 36 سال برگزار شد و شرکت کنندگان در اوزان منهای 50، 55، 60، 65، 70، 75 و به اضافه 75 کیلوگرم لایت کنتاکت به میدان رفتند و ریحانه کزازی و زهرا شاه مرادی در این رده مدال طلا کسب کردند و سمانه یوسف زاده و مرضیه نصراللهی صاحب نشان برنز شدند.

مسابقات کیک بوکسینگ سبک WKA بانوان قهرمانی کشور در اوج حساسیت و با رقابت جذاب بانوان رزمی کار استان های مختلف در حالی به میزبانی هیأت ورزش های رزمی استان قم برگزار شد و برترین های خود را شناخت، که تیم قم در بخش تیمی این پیکارها نیز رتبه نخست را کسب کرد و قهرمان شد.

این رقابت ها به واسطه دعوت از برترین ها برای حضور در اردوی تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی کیک بوکسینگ بانوان از حساسیت بالایی برخوردار بود و در پایان رقابت بانوان رزمی کار از سراسر کشور به میزبانی سالن ورزش های رزمی مجموعه ورزشى راحله قم سکوی نخست را از آن خود کرد.

 

* قم در بخش تیمی بالاتر از اصفهان و لرستان

در رده بندی نهایی این پیکارها تیم کیک بوکسینگ بانوان هیأت ورزش های رزمی استان قم با کسب 14 مدال بالاتر از دیگر تیم های شرکت کننده بر سکوی نخست ایستاد و قهرمان شد، تیم هیأت کردستان در جایگاه دوم قرار گرفت و نایب قهرمانی این مسابقات را از آن خود کرد و تیم های هیأت اصفهان، لرستان و البرز در مکان های بعدی ایستادند.

رئیس هیأت ورزش های رزمی استان قم در پایان با تقدیر از مربیان و قهرمانان افتخار آفرین تیم بانوان هیأت ورزش های قم در این دوره از مسابقات، بیان کرد: این قهرمانی نتیجه ماه ها تلاش و تحمل سختی تمرینات بود و آن را به تمامی مسوولان ورزش استان به ویژه بخش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان قم و مسوولان بانوان هیأت ورزش های رزمی قم که با حمایت و برنامه ریزی و تلاش قهرمانان، به دست آمد و بسیار مهم و با ارزش است تبریک می گویم.

============

گزارش از رضا جعفری

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :