Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195257
تاریخ انتشار : 18 آبان 1395 18:33
تعداد مشاهدات : 356

مرکز تخصصی آپا دانشگاه هرمزگان افتتاح شد

مرکز تخصصی آپا (آگاهی، پشتیبانی و امداد رخدادهای رایانه ای) دانشگاه هرمزگان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و استاندار هرمزگان افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ مرکز تخصصی آپا (آگاهی، پشتیبانی و امداد رخدادهای رایانه ای) دانشگاه هرمزگان عصر امروز با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جاسم جادری استاندار هرمزگان افتتاح شد.

این مرکز بیست و سومین مرکز تخصصی آپا در کشور است که افتتاح شد و در هر مرکز 500 میلیون تومان سرمایه گذاری برای شروع کار انجام شده است.

مرکز آپا به عنوان مرکز تخصصی در راستای حفظ امنیت شبکه و ارائه خدمات امنیت شبکه و امداد و پاسخگویی به حوادث رایانه ای در استان هرمزگان فعالیت خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین بهره برداری از مرکز تخصصی آپا دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه این مراکز سبد کلان امنیت شبکه و سرویس ها در کشور را پشتیبانی می کنند، عنوان کرد: هرچه در جهان بحث خدمات آی تی گسترده می شود، مساله امنیت آن نیز جایگاه ویژه ای پیدا می کند.

محمود واعظی افزود: هرچه در دانشگاه ها سرمایه گذاری کنیم به ارزش افزوده تبدیل می شود و برای استفاده راحت و مناسب اساتید و دانشجویان از اینترنت، فیبر نوری دانشگاه ها را با 50 درصد تخفیف ارائه می دهیم.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :