Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195258
تاریخ انتشار : 18 آبان 1395 18:40
تعداد مشاهدات : 390

8 واحد LDR در بیمارستان طالقانی تبریز افتتاح شد

برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی این بخش با 8 اتاق تک نفره زایمان طبیعی افتتاح شد.

رئیس بیمارستان طالقانی تبریز گفت: برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی این بخش با 8 اتاق تک نفره زایمان طبیعی افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛  بهزاد سروران در مراسم افتتاح بخش های LDR این بیمارستان اظهار داشت: مفهوم LDR به معنای مراقبت های قبل از زایمان، حین زایمان و بعد از زایمان است.

وی با اشاره به مراقبت های قبل از زایمان در بیمارستان طالقانی تبریز خاطرنشان کرد: در ماه های اول بارداری آموزش های لازم در خصوص مراقبت از جنین و آموزش های لازم برای آشنایی با زایمان طبیعی توسط مربیان مجرب در این بیمارستان به زنان باردار داده می شود.

سروران ادامه داد: در این بخش مراحل زایمان زیر نظر پزشک متخصص و ماما در اتاق های تجهیز شده و تک نفره که امکان اسکان همراه بیمار نیز هست، انجام و مادر و فرزند بعد از گذشت زمان بستری بیمارستان را ترک می کنند.

وی یادآور شد: این بخش ها با همراهی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تخصیص اعتبارات لازم از سوی وزارتخانه بهداشت در یک طبقه مجزا با وسعت 800 مترمربع، 8 اتاق تک نفره به همراه اتاق پزشکان و پرستاران و یک اتاق عمل ایجاد شد، اتاق عمل برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در حین زایمان طبیعی پیش بینی شده که در صورت نیاز، بلافاصله بیمار به آن منتقل شود.

سروران با بیان اینکه احداث و تجهیز این مرکز یک سال زمان برده است، گفت: در حدود دو میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تجهیز این مرکز هزینه شده است.

به گفته وی، نصب پنجره های دو جداره در این مرکز، تعویض سنگ فرش های کف بیمارستان، فضاسازی برای ایجاد هر چه بیشتر نشاط و یکسری اقدامات زیربنایی از دیگر کارهای انجام شده در مرکز برای رفاه حال بیماران و همراهان آنها است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :