Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195409
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 15:59
تعداد مشاهدات : 445

محمد فرهادی رئیس دوازدهمین همایش بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی (MISTIC)

ایران رتبه اول جراحی های کم تهاجمی در منطقه را دارد

خوشبختانه روش های جراحی کم تهاجمی در ایران نسبت به کشورهای منطقه پیشرفت چشمگیری داشته است.
رئیس دوازدهمین همایش بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی گفت: ایران رتبه اول جراحی های کم تهاجمی در منطقه را دارد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد فرهادی رئیس دوازدهمین همایش بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی (MISTIC) افزود: این همایش به عنوان یک نشست علمی در چندین رشته از جراحی های کم تهاجمی تشکیل شده که هدف آن، پرکردن خلاء موجود در آموزش جراحی است، زیرا در حال حاضر نشست های بین المللی کمی وجود دارند که جامعه جراحی را در محیط مناسب و تعاملی دور هم جمع کند.

وی با بیان اینکه در این کنگره 13 تخصص مختلف پزشکی همراه با انجمن های علمی حضور دارند گفت: متخصصان جراحی، زنان و زایمان، ارولوژی، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب، رادیولوژی مداخله ای، پزشکی لیزر، جراحی قلبی عروقی، بیهوشی و زیر تخصص های آنها مخاطبان این همایش هستند.

رئیس دوازدهمین همایش جراحی های کم تهاجمی افزود: همایش امسال در پنج سالن به صورت همزمان برگزار می شود که 217 نفر در آن ها سخنرانی می کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه روش های جراحی کم تهاجمی در ایران نسبت به کشورهای منطقه پیشرفت چشمگیری داشته است و اکنون اغلب تجهیزات و وسائل مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود گفت: استفاده از این روش ها برای درمان بیماران مزیت های فراوانی دارد از جمله اینکه دوره نقاهت بسیار کمتر از جراحی های باز است و میزان جراحت کاهش پیدا می کند.

فرهادی افزود: هزینه های این روش ها نسبت به جراحی های باز چندان بالا نیست و گاهی حتی پایین تر هم می شود چون بیمار به سرعت به زندگی روزمره باز می گردد و نیاز به بستری های طولانی مدت نیست.

دوازدهمین همایش جراحی های کم تهاجمی همراه با کارگاه های آموزشی و عمل های جراحی زنده بویژه جراحی های لاپاراسکوپی از امروز تا 21 آبان در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار می شود.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :