Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195412
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 16:42
تعداد مشاهدات : 413

مجید یاریگر، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی

دستگاه خشک کن خورشیدی وکیوم در بناب رونمایی شد

دستگاه خشک کن خورشیدی وکیوم برای خشک کردن بهداشتی انگور با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در بناب رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ مجید یاریگر معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی بعد از ظهر امروز در حاشیه رونمایی از این دستگاه به خبرنگاران گفت: این دستگاه بر اساس سفارش این شرکت و در راستای ارتقای کیفیت مواد اولیه واحدهای خوشه کشمش بناب، ملکان و مراغه توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: مشکلات موجود در روش فعلی خشک کردن انگور ایده ساخت این دستگاه را به ما داد و بر اساس قراردادی که بین شرکت شهرک های صنعتی به عنوان کارفرما و مرکز تحقیقات کشاورزی استان به عنوان مجری طرح منعقد شد طراحی و ساخت آن به انجام رسید.

یاریگر با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی استان برای طراحی و ساخت این دستگاه 120 میلیون ریال هزینه کرده است ادامه داد: این دستگاه از امروز در اختیار خوشه سبزه و کشمش مراغه، بناب و ملکان قرار خواهد گرفت تا بهره برداری از آن را آغاز کند.

وی اضافه کرد: قابل حمل بودن این دستگاه، قابلیت استفاده در مزارع، استفاده از انرژی خورشیدی، کاهش زمان خشک شدن، خشک شدن محصول در دمای پایین، بهبود کیفیت و رنگ محصول از جمله مزیت های این دستگاه نسبت به روش سنتی است.

یاریگر با بیان اینکه پس از بهره برداری آزمایشی خوشه صنعتی مربوطه از این دستگاه و تایید نهایی مراحل تجاری سازی آن آغاز شده و به عنوان یک ایده سرمایه گذاری برای تولید توسط بخش خصوصی ارائه می شود، افزود: هزینه تمام شده پایین این دستگاه مشوق و مزیتی برای استفاده عمومی کشاورزان است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :