Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 195415
تاریخ انتشار : 19 آبان 1395 16:47
تعداد مشاهدات : 375

نصب نخستین سیستم صوتی اذان گوی هوشمند در قم

نخستین سیستم صوتی اذان گوی هوشمند با بهره گیری از هنر بومی و ناب ایرانی ساخته شده و با نصب در میدان جانبازان ضمن تعیین اوقات شرعی صدای اذان و الله اکبر را پخش می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمرتضی سقائیان نژاد با اشاره به ساخت و نصب برج اذان در میدان جانبازان قم اظهار کرد: این برج نماد مسجد در بلاد اسلامی است و با بهره گیری از هنر بومی و ناب ایرانی رنگ و بوی ویژه ای به شهر خواهد داد.

شهردار قم مأموریت برج اذان را محاسبه و پخش صوت اذان دانست و تصریح کرد: این برج با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته و نصب شده است.

سقائیان نژاد با بیان اینکه سازه برج اذان نماد مذهب، فرهنگ و تمدن ایرانی است، خاطرنشان کرد: با قرارگیری این برج در هر نقطه از شهر، این امکان ایجاد می شود که همراه با تعیین اوقات شرعی صدای اذان و الله اکبر را به گوش عموم مردم برساند.

وی با اشاره به امکانات و قابلیت های این برج ادامه داد: همچنین در این برج امکان پیجینگ توسط تلفن های همراه و دستگاه های مختلف الکترونیکی دیده شده است که می تواند بسیاری از انتظارات و نیازهای شهر را در این بخش رفع کند.

شهردار قم به جزئیات ساخت و نصب این دستگاه فلزی اشاره کرد و با تاکید بر میزان دقت در عملکرد آن و محاسبه اوقات شرعی گفت: این دستگاه برای رساندن خطا در محاسبات نزدیک به صفر، شبانه روز 24 مرتبه خود را با ساعت جهانی ست می کند تا مشکلات به حداقل برسد.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :