Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196280
تاریخ انتشار : 3 آذر 1395 16:19
تعداد مشاهدات : 909

نخستین پهپاد دانش آموزی جهان در ایران ساخته شد

نخستین پهپاد دانش آموزی با نام «ساحر» در دبیرستان علامه حلی تهران رونمایی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری فارس، پهپاد «ساحر» که با حضور سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و علیرضا کمرئی مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران رونمایی شد، توسط دانش آموزان نخبه بسیجی دبیرستان علامه حلی منطقه یازده ساخته شده است.
جانشین سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه نشست صمیمی با دانش آموزان نخبه بسیجی دبیرستان علامه حلی منطقه یازده و رونمایی از نخستین پهپاد دانش آموزی جهان، با اشاره به حضور بسیج در عرصه های دفاعی، امنیتی، فرهنگی و هنری، گفت: بسیج علاوه بر این عرصه ها در عرصه های سازندگی، راهیان نور و هر بخشی که امروز نیاز جامعه در زمینه های علمی و پیشرفت و تعالی است، پیشگام است.
سردار علی فضلی درخصوص ساخت پهپاد دانش آموزی تصریح کرد: بنده به دانش آموزان و معلمان دبیرستان علامه حلی که هنرمندانه پهپاد دانش آموزی را طراحی کردند تبریک عرض می کنم.
فضلی افزود: طراحی این پهپاد قریب سه سال زمان برد و امروز بهره برداری شده است ضمن اینکه این کار یک کار کاملا ملی و جهانی است.
وی درخصوص کیفیت و مطابقت با استاندارهای جهانی این پهپاد تاکید کرد: از دانش آموزان انتظار عمیقی وجود دارد و همه استانداردهایی که برای یک پرنده پهپاد باید داشته باشیم این پهپاد دارا است.
به گفته جانشین سازمان بسیج مستضعفین، این پهپاد در محک آزمون های میدانی، عملی و خبرگی قرار می گیرد و اگر کار بیشتری لازم باشد، انجام خواهد پذیرفت.وی با بیان اینکه ماموریت های شناسایی، فیلم برداری و عکسبرداری جزو وظایف ذاتی این پهپاد است، گفت: عملیات دیگری نیز می توان از آن انتظار داشت، فعلا برای این پهپاد تصویربرداری، فیلم برداری و عکس تعریف و پیش بینی کردند که با موفقیت آزمایش شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :