Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196403
تاریخ انتشار : 6 آذر 1395 15:36
تعداد مشاهدات : 384

گجت فشارخون هوشمند ساخته شد

گجت فشارخون هوشمند بدون فشار به سیستم قلبی عروقی در دانشگاه صنعتی شریف ساخته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ محمد حلاجیان مدیر بخش سخت افزاری طراحی وساخت گجت سلامت فشار خون با اشاره به اینکه تعداد متغیرهای زیادی در فاکتورهای مراقبت از بدن و سلامت بدن وجود دارند گفت:گجت فشارخون طراحی شده حتی در زمانی که بیمار از سلامت کامل سیستم قلبی عروقی برخوردار نیست نیز به سنجش فشار خون می پردازد.

وی بیان کرد:گاهی اوقات مشخص شدن آنکه شما در وضعیت مناسبی هستید سخت است و امروزه گجت های موجود در بازار با کارایی های شگفت انگیزشان می توانند به شما در این زمینه کمک زیادی کنند،امروزه دستگاه های هوشمند بسیاری با استفاده های آسان و مناسب در منازل وجود دارند، آنها به شما این اجازه را می دهند تا فشار خونتان را اندازه گیری کنید و حتی احتمال ابتلا به برخی بیماری های قلبی و عروقی را نیز پیش بینی کنید.
وی افزود: متاسفانه دستگاه های فشارخون فعلی دارای یک دستبند یا بازوبند بادشونده هستند ومعمولا با حضور پرستار و درمواقعی که بیمارهوشیار است استفاده می شوند، این امر باعث محدودیت امکان استفاده از آنها می شود و امکان استفاده دائمی از آنها در طول روز وجود ندارد، همچنین، خود این دستگاه ها به دلیل ساختاری که دارند مسبب فشارهایی بر روی سیستم قلبی و عروقی می شوند.
حلاجیان افزود: اما گجت طراحی شده فاقد این دستبند یا بازوبند بادشونده است و قابل تعبیه در یک ساعت مچی نیز هست و این امکان را می دهد تا حتی در مواقعی که فرد از سلامت کامل سیستم قلبی عروقی برخوردار نیست نیز به طورمداوم فشار خون فرد را مانیتور کند و مانند نمونه های موجود دربازار باعث ایجاد درد و مخصوصا فشار به سیستم قلبی و عروقی نمی شود.
وی ادامه داد:گجت فشارخون با حمایت ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و میکروالکترونیک معاونت علمی طراحی وساخته شده وکاملا درحد استانداردهای بین المللی است و می تواند در خارج از کشور نیز مجوزات لازم را بگیرد.
وی بیان کرد: پروژه طراحی شده به صورت یک اکوسیستم کامل سلامت طراحی و پیاده سازی شده است که به صورت کارآمد از سه بخش گجت، اپلیکیشن موبایل و سرورهایی که حاوی اطلاعات سلامت افراد هستند تشکیل شده است.
وی گفت: بخش سخت افزار گجت طراحی شده حاوی اطلاعات حیاتی است، این اطلاعات که سابقه علائم قلبی و فشار خون فرد است می تواند توسط متخصصان و پزشکان مورد استفاده قرار گیرد.
حلاجیان با بیان اینکه نمونه های فعلی در بازار به دلیل داشتن یک دستبند یا بازوبند، مستعد آلودگی نیز می باشند، گفت: متاسفانه نمونه های فعلی در بازار مخصوصا در محیط های بیمارستانی از آلودگی زیادی برخوردارند، اما نمونه های طراحی شده، از این مشکل مبرا می باشند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :