Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196405
تاریخ انتشار : 6 آذر 1395 16:25
تعداد مشاهدات : 432

نخستین کارخانه تولید خوراک دام از سرشاخه نیشکرافتتاح شد

نخستین کارخانه تولید خوراک دام از سرشاخه نیشکر در مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ نخستین کارخانه تولید خوراک دام از سرشاخه نیشکر کشور با حضور معاونان وزیر جهاد کشاورزی در مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول افتتاح و به بهره برداری رسید.

سعید باقری افزود: در این کارخانه از سر شاخه نیشکر که قبلا دور ریخته و یا سوزانده می شد استفاده شده و خوراک دام تولید می شود ضمن اینکه از نی که به عنوان علفی هرز نیز می توان به عنوان خوراک دام استفاده کرد که تحقیقات در این خصوص در آینده انجام می شود.
معاون توسعه مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول اظهار کرد: در حال حاضر در تهیه علوفه مشکل داریم و با توجه به کمبود مراتع نیاز است این کارخانه توسعه یابد تا در این زمینه به خود کفایی رسید.
وی گفت: تمام مراحل مطالعه، تحقیق و پژوهش تولید علوفه دامی از سرشاخه نیشکر توسط محققان مرکز تحقیقات کشاورزی صفی آباد دزفول صورت گرفته ضمن اینکه مراحل طراحی، ساخت قطعات و کارخانه صنعتی تولید این خوراک دام نیز توسط محققان و صنعتگران داخلی انجام شده است.
فاز نخست این کارخانه با اعتباری افزون بر 30میلیارد ریال با سرمایه گذاری موسسه جهاد نصر و مشارک دو شرکت خصوصی به بهره برداری رسید.
از هر هکتار نیشکر بیش از 20 تن علوفه قابل استحصال است که پیش از این و با شیوه آتش زدن و سپس برداشت نی به هدر می رفت.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :