Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 196999
تاریخ انتشار : 16 آذر 1395 18:35
تعداد مشاهدات : 340

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران

سرعت ساخت مترو تهران در جهان کم نظیر است

سرعت ساخت متروی تهران در جهان کم نظیر است. باید خطوط متروی شهرمان را کامل و بعد اتوبوس های عمومی گازسوز را افزایش دهیم.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه سرعت ساخت متروی تهران در جهان کم نظیر است گفت: سال گذشته دولت تنها 15 میلیارد تومان برای مترو به شهرداری پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری فارس؛  مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران عصر امروز در همایشی که به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار شد، تصریح کرد: اگر آلودگی هوا را ایجاد نکنیم، دیگر نیازی به مرتفع کردن آن نیست. 80 درصد آلودگی شهری به خاطر خودروها است و 20 درصد دیگر نیز به مسائل دیگر مربوط می شود. 

وی ادامه داد: وقتی آلودگی هوای تهران بیشتر می شود، تعداد مرگ و میرهای شهر تهران هم افزایش می یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تأکید بر اینکه باید خودروهایمان را ساماندهی کنیم، اظهار کرد: باید خطوط متروی شهرمان را کامل و بعد اتوبوس های عمومی گازسوز را افزایش دهیم. 

وی در مورد اینکه مترو در شهرها را چه کسی می سازد، پاسخ داد: مترو را در شهرها شهرداری ها نمی سازند چون بسیار پرهزینه است. در بسیاری از شهرهای دنیا ساخت مترو توسط شهرداری ها با شراکت دولت ها است. در سال 78 مقرر شد متروی تهران توسط شهرداری و دولت به صورت سرمایه گذاری نصف نصف صورت گیرد. از آن سال هم بودجه تخصیص یافته توسط شهرداری هر سال افزایش یافته است. 

وی با اشاره به اینکه بودجه شهرداری تهران برای مترو امسال 2600 میلیارد تومان است، تأکید کرد: حتی اگر شده این مبلغ را قرض کنیم پرداخت می کنیم. سرعت ساخت متروی تهران در جهان کم نظیر است. دولت هم باید 2600 میلیارد تومان به بودجه مترو اختصاص دهد، اما آن چیزی که مجلس ارائه داده است نزدیک به 200 میلیارد تومان در سال گذشته بوده است. 

چمران اضافه کرد: در سال گذشته دولت تنها 15 میلیارد تومان برای متروی تهران به شهرداری پرداخت کرده است و 15 میلیارد تومان هم برای جلوگیری از افزایش قیمت بلیت تخصیص داده است. تمام تلاش مان را می کنیم 7 خط متروی تهران را تا پایان سال آینده تحویل دهیم.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :