Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 197095
تاریخ انتشار : 17 آذر 1395 16:54
تعداد مشاهدات : 240

علیرضا پیوندی، رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تیم پزشکی ایران حرف اول را در دنیا می زند

توانمندی و مهارت های فراوان پزشکان ایرانی توانست بهداد سلیمی را برای المپیک 2016 آماده کند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل ازخبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مراسم بر فراز کوه آسمان که در خصوص مرور تجربه های پزشکی ورزشی، درمان و توانبخشی بهداد سلیمی برای المپیک 2016 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صبح امروز برگزار شد، علیرضا پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیان کرد: ورزش در قسمت همگانی و چه در قسمت حرفه ای ارتباط تنگاتنگی با جامعه پزشکی دارد.

وی اظهار داشت: برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها ورزش و فعالیت بدنی مناسب نقش موثری ایفا می کند و در آسیب آسیب دیدگی های ورزشی نیز لزوم همکاری تیم پزشکی با جامعه ورزشی ضرورت پیدا می کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد: با توجه به آسیب دیدگی هایی که برای بهداد پیش آمده بود حداقل یک سال زمان لازم داشت تا وی بهبود پیدا کند همچنین صحبتهایی برای انجام اقدامات درمانی بهداد در خارج از کشور به عمل آمده بود.

پیوندی افزود: با وجود اینکه شرایط برای عزیمت بهداد به خارج از کشور مهیا بود، با این وجود پزشکان و کادر درمانی ایرانی را انتخاب کرد و خوشبختانه با استفاده از کار تیمی و مشارکت همه جانبه پزشکان مختلف مانند فیزیوتراپ، جراح، روانشناسی و تغذیه در مدت حدود 6 ماه حال وی بهبود پیدا کرد.

وی تصریح کرد: همچنین رسانه ها نیز در مورد وضعیت سلامتی بهداد مرتب پیگیر بودند و بطور مکرر قصد داشتند از آخرین وضعیت سلامتی وی اطلاع پیدا کنند.

در ادامه این مراسم شعبانی بهار معاون ورزش همگانی وزارت ورزش بیان کرد: گروه های مختلفی مانند وزارت ورزش، روانشناسی ورزشی، رسانه ها و خانواده بهداد سلیمی قصد داشتند که بهداد را هر چه زودتر برای المپیک 2016 مهیا کنند که در این راستا تلاش شبانه روزی و مستمری را انجام دادند و خوشبختانه تلاش آنها به موفقیت ختم شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :