Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 197335
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 15:19
تعداد بازدید : 240

عالم برجسته هندی: همه جهان اسلام، ایران را به عنوان الگو می شناسد

کشورهای مظلوم در آفریقا و شبه قاره هند، تشنه معارف و آرمان های انقلاب اسلامی هستند.
عالم برجسته هندی گفت: همه جهان اسلام، ایران را به عنوان الگو می شناسد و کشورهای مظلوم در آفریقا و شبه قاره هند، تشنه معارف و آرمان های انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ حجت الاسلام محمد زین العابدین روز یکشنبه در مراسم گرامیدشت آغاز هفته وحدت در دادگستری استان البرز با اشاره به تاریخ استعمار در هند و تشریح شرایط حاکم بر این شبه قاره، افزود: با وجود استثمار این کشور کهن، ولی مردم با صبر و متانت بدون اینکه نفرینی را متوجه کشوری کنند، سعی کردند کشور خود را بسازند و به لطف این پیشرفت ها اکنون جزو کشورهای پیشرو در بیشتر حوزه ها است.
وی با تبیین حب امام حسین(ع) در بین مردم هند، اضافه کرد: این علاقه و شناخت به میزانی است که حتی ماهاتما گاندی با وجود اینکه حتی مسلمان نبود، به عنوان رهبر خیزش ضد استعماری در هند گفت که امام حسین(ع) را به عنوان الگوی خود در نظر گرفته است.
**عاشورا در هند تعطیل رسمی است
این عالم هندی احترام و حب امام حسین (ع) را در کشورش همه گیر عنوان کرده و گفت: عاشورا بر اساس قانون اساسی هند تعطیل رسمی است و در ایام عاشورا با وجود اعتقادات مختلفی که در سرزمین هزار ادیان وجود دارد، تمامی معابد تبدیل به حسینیه شده و مسلمان و غیرمسلمان برای امام حسین(ع) عزاداری می کنند.
زین العابدین اضافه کرد: با وجود پیشرفت هایی که در هند حاصل شده و توسعه ای که داشته ایم ولی دیدیم تنها کشوری که شهدای منا را با عزت و به طور کامل از عربستان تحویل گرفت ایران بود و دیگر کشورها در مورد جانباختگان خود کاری انجام ندادند؛ این اتفاق در ایران مدیون رهبری حضرت آیت الله خامنه ای است که با اقتدار خواستار تحویل ابدان زائران ایرانی فاجعه منا شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :