Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 197894
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 15:45
تعداد بازدید : 427

نفس نازک ترین خشت جهان در شاهرود ساخته شد

نازک ترین خشت سفالی جهان با نام «نفس» در شاهرود رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود گفت: نازک ترین خشت سفالی جهان با نام «نفس» در شاهرود رونمایی شد.

مدیر کانون بسیج هنرمندان شهرستان شاهرود با اعلام این خبر گفت: نازک ترین خشت سفالی جهان به نام «نفس» با حضور احمدی معاون امور استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ جمعی از هنرمندان بسیجی و مسئولان محلی رونمایی شد.
عباس اعتماد با بیان اینکه ضخامت این خشت سفالی بی نظیر کمتر از یک میلی متر است اظهار کرد: اندازه این خشت 40 در 80 است و نازکی و ظریفی آن به حدی است که نور را از خودش عبور می دهد.
وی افزود: ظاهر شدن نام مبارک «الله» بر روی خشت پس از عبور نور از آن یک ویژگی دیگر نازک ترین خشت سفالی جهان است.
اعتماد یادآور شد: مراحل تحقیقات تا ساخت این خشت نزدیک به سه سال به طول انجامید.
وی گفت: نازک ترین خشت سفالی جهان توسط هنرمند بسیجی رضا نوری و با همکاری مشترک کانون بسیج هنرمندان شاهرود، انجمن سفال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز آفرینش های هنری دیزج ساخته شده است.
ساخت خشت ها و کتیبه های سفالی «اهل بیتی» امام علی(ع)، امام حسین(ع) و امام رضا(ع)، سیدحسن نصرالله و کتیبه نلسون ماندلا که در مجلس شورای اسلامی توسط ریاست مجلس شورای اسلامی رونمایی شد از دیگر آثار رضا نوری استاد برجسته سفال و سرامیک و مسئول گروه هنرهای تجسمی بسیج هنرمندان شاهرود است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :