Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 197900
تاریخ انتشار : 29 آذر 1395 18:14
تعداد بازدید : 404

امام راحل با انقلاب اسلامی، اسلام را تجدید حیات کرد.

امام راحل با انقلاب اسلامی ، اسلام را تجدید حیات کرد. اسلامی که با حاکمیّت فرهنگ غربی و استکبار جهانی به فراموشی سپرده شده بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما به نقل از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی در آئین افتتاح مسجد حضرت امام سجاد(ع) در محله صادقیه تهران با نکوداشت هفته وحدت و تبریک میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام(ص) و حضرت امام صادق (ع) تصریح کرد : باید اذعان کنیم که شناخت ما از سیره پیامبر اعظم(ص) و ائمه هدی(س) و حتی بزرگانی مثل حضرت امام خمینی(ره) اندک است.

وی گفت : اگر به اجرای اسلام ناب و حرکت در مسیر آرمان های بنیاگذار انقلاب اسلامی باور داشته باشیم قسط و عدل در جامعه محقق می شود و استکبار جهانی به زانو در می آید.

آیت الله جنتی با تکریم مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهدای انقلاب اسلامی گفت: امام راحل با انقلاب اسلامی ، اسلام را تجدید حیات کرد. اسلامی که با حاکمیّت فرهنگ غربی و استکبار جهانی به فراموشی سپرده شده بود.

وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) به عنوان یکی از اولاد پیامبر ما، همان پرچمی را به اهتزاز درآورد که زمانی پیامبر اعظم(ص) و امیرمومنان(ع) برافراشته بودند و توانست مجدداً قدرت اسلام را نمایان کند و قدرتهای استکباری و شیطانی را به لرزه درآورد.

آیت الله جنتی افزود: استکبار جهانی از کشورهایی مثل روسیه هراسی ندارد بلکه از قدرت اسلام نابی می ترسد که امواج بیداری آن در چهار دیواری ایران متوقف نمانده و تا آفریقا را در نوردیده است.

دبیر شورای نگهبان گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام بر ایران حاکم شد زیرا با تحقق ولایت فقیه و زیر لوای قانون اساسی، شورای نگهبانی تأسیس شده است که اجازه تصویب هیچ قانون خلاف اسلام را نمی دهد.

وی با تاکید بر لزوم حاکم شدن احکام اسلام در همه مراکز اداری برای آسایش و سعادت مردم تصریح کرد : اما نگرانم قدرتی که حضرت امام خمینی(ره) از حاکمیت قرآن و اسلام برای این کشور به دست آورد و توانست دنیا را به لرزه درآورد با جهل برخی مقامات ، تضعیف شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، ایستادگی حضرت امام خمینی(ره) در برابر دشمنان اسلام را ناشی از وارستگی و پرهیز از دنیازدگی دانست و افزود: امام بزرگوار، مرد خدا بود و با اتکای به خداوند متعال می فرمود: مسلمانان جهان با همراهی نظام جمهوری اسلامی ایران عزم خود را جزم کنند تا دندان های آمریکا را در دهانش خرد کنند.

وی گفت : متأسفانه ما نه فقط حضرت پیامبر اعظم(ص) و حضرت امام صادق (ع) را نشناختیم بلکه باید اعتراف کنیم که شناخت ما از حضرت امام خمینی(ره) نیز اندک است؛ اگر به اجرای اسلام ناب و حرکت در مسیر آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی، باور داشته باشیم قسط و عدل در جامعه محقق می شود و استکبار جهانی به زانو در می آید.

آیت الله جنتی با تاکید بر لزوم توجه به رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) ، جمله کوتاه " ما می توانیم" را یکی از این رهنمودها دانست که در دنیا قدرت آفرین شده است و افزود: امروز "حلب" با همین شعار آزاد شد و نشان داد با باور به همین جمله می توانیم در برابر آمریکا و رژیم صهیونیستی مقاومت کنیم و پیروز شویم.


دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: باید شعار "ما می توانیم" در سقف آسمان کشورمان باشد تا اقتصاد ، تولید و اشتغال رونق بگیرد اما مشکل اینجاست که برخی مسئولان ما به آن باور ندارند به نحوی که گاه حتی «ما می توانیم» و «اقتصاد مقاومتی» را به زبان می آورند اما به آن باور ندارند.

آیت الله جنتی با تبیین آثار آزادی حلب گفت : باید آزادی حلب را واقعاً جشن گرفت زیرا تیر آزادی حلب ، اکنون به قلب آمریکا و رژیم صهیونیستی اصابت کرده است و شکست ایادی شیطان بزرگ در حلب به معنی شکست رژیم اشغالگر قدس و عربستان سعودی است.

وی همچنین با ابراز تأسف از حمایت های آل سعود از گروههای تکفیری گفت: این رژیم با نفت مردم محروم عربستان ، گروه های دیوانه ای را به سوریه و عراق گسیل کرده است که به صغیر و کبیر رحم نکردند اما خداوند متعال خواست که رزمندگان اسلام که فرزندان امام خمینی(ره) و رهبر عزیز ما هستند با تکیه بر شعار ما می توانیم پیروز شوند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین توجه بیشتر مردم و مسئولان به بازماندگان شهدای مدافع حرم را خواستار شد و افزود: این شهدا، ابوذرها، عمارها، میثم تمارهای امروزند و وظیفه همه است که به احوال خانواده این شهدا توجه کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :