Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198233
تاریخ انتشار : 4 دی 1395 12:26
تعداد بازدید : 354

۹ دی از کرامات انقلاب بود

حماسه ۹ دی حضور به موقعی بود که همه مردم با سلایق مختلف در صحنه آمدند.

صدیقی تصریح کرد: فتنه ۸۸ خطرش از همه خطرات قبل از انقلاب عمیق تر، ریشه دارتر و وسیع تر بود، چون در جنگ، دشمن ما بیرونی بود اما در فتنه، کسانی زمان فتنه را در دست گرفته بودند و ناقه فتنه را سوار شده بودند که در خانه امام (ره) و در کنار امام (ره) بودند و سوابق مهمی داشتند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: عده ای به شبهه افتادند، عده ای خام شدند و عده ای در فضای غبارآلودی که به کمک شبکه های ماهواره ای و صهیونیستی ایجاد شده بود، به تردید افتادند. این فتنه بسیار سنگین بود و در راستای براندازی، برنامه ریزی شده بود.

وی با بیان اینکه باید ۹ دی را قدر بدانیم، گفت: ۹ دی از نعمت هایی است که خداوند به بنده هایش می دهد و طبق قول خداوند، «در اختلافی که رخ داده بود، شما در لبه آتش قرار داشتید که دامان همه شما را می گرفت و همه را آتش می زد و خاکستر می کرد»؛ این دست خدا بود که شما را نجات داد.

صدیقی خاطرنشان کرد: اینها با اصل ولایت و هم با ولی اعلام دشمنی کردند. ماه مبارک رمضان در ملاء عام روزه خواری کردند و به این کار مباهات کردند. روز عاشورا به مقدسات ما اهانت کردند. این آقایان سران فتنه نسبت به کشورهای خارجی و دشمنان جمهوری اسلامی که از آنها حمایت کرده بودند و اتهامات را متوجه ایران کرده بودند، نسبت به کسانی که به مقدسات توهین کردند و ولایت فقیه را زیر سؤال بردند، هیچ موضع گیری نکردند.

اتهامات سنگینی برای جریان فتنه قابل احصاء است

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اتهامات سنگینی در این پرونده برای جریان فتنه قابل احصاء است که اگر روزی دادگاهی قرار باشد برگزار شود، این جرم های سنگین، شامل ایجاد آشوب، ایجاد اغتشاش، تعرض به مؤمنین، از بین بردن اعتبار بین المللی ایران، هموار کردن راه تحریم و صدمه زدن به افکار عمومی، قابل بخشش نیست.

وی ادامه داد: برخی نانشان در حرف های بی ربط است. این افراد می فهمند چه می گویند که باید مسئله حصر از بین برود؛ چه انگیزه ای دارند؟ با وفا، ایمان و بصیرتی که از این مردم سراغ داریم، می دانیم که این مردم تا ظهور امام زمان (عج) این انقلاب را زیر پرچم ولایت حفاظت خواهند کرد.

صدیقی اظهار داشت: خدایا تو شاهدی که این مردم با اخلاص کامل و با همه وجود، از دین، قرآن، امامت و ولایت تاکنون دفاع کردند و الان هم با تمام وجود پای انقلاب ایستاده اند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در بخش دیگری از سخنرانی خود آزادی حلب را تبریک گفت و اظهار داشت: قدرت های بزرگ و تکفیری ها نتوانستند کاری کنند، خداوند پوزه آنها را به خاک مالید و حلب بار دیگر به قیمت خون شهدای مدافع حرم آزاد شد.

 پیروزی حلب، پیروزی اسلام ناب، انقلاب و جبهه ولایت است

وی این پیروزی را پیروزی فرهنگی و اعتقادی خواند و گفت: این پیروزی، پیروزی اسلام ناب، انقلاب و جبهه ولایت است. حامیان تروریست ها کاملاً منزوی و سرافکنده شده اند.

صدیقی همچنین سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی را تبریک گفت و اظهار داشت: در آن زمان بیش از ۵۰ درصد در کشورمان بیسواد داشتیم و امروز بیش از ۸۰ درصد در کشورمان دارای سواد هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: در اینجا لازم است از پرچمدار صحنه هایی که در آن صحنه ها کسی قدم نگذاشته بود؛ یعنی استاد عزیز حاج آقای قرائتی تشکر می کنم و از نمازگزاران می خواهم برای سلامتی ایشان دعا کنند تا همچنان زبان پاک ایشان در راه قرآن سخن بگویند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث بحرین گفت: در مقابل مدعیان حقوق بشر، ملتی می خواهند آرایشان اعتبار داشته باشد. مدت هاست بزرگان این ملت در زندان هستند، مساجد و حسینیه هایشان تخریب می شود. آیت الله شیخ عیسی قاسم که متولد و بزرگ شده بحرین است را رژیم غیربحرینی سلب تابعیت کرده است.

صدیقی ادامه داد: آب را به روی مردم بستند و راه ورود مردم به آن محل را بستند، اما مردم بحرین برای دفاع از آزادی، در آنجا تحصن کردند. حمله مأمورین بحرینی با حضور به موقع مردم خنثی شد و مزدوران ترسو فرار کردند.

اقدامات رژیم بحرین مایه ننگ سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری است

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: این اقدامات رژیم بحرین مایه ننگ سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری است؛ سازمان ملل توجیه گر اینهاست.

وی افزود: در یمن، عربستان سعودی قارون زمان روی نفت نشسته و با پول نفت قصد دارد کشورهای اسلامی را نابود کند. توقعی از سازمان های بین المللی وجود ندارد، مقاومت و استقامت ملت ها موجب نابودی رژیم های خودکامه خواهد بود.

صدیقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته، نقض برجام را قابل پیش بینی خواند و گفت: مقام معظم رهبری از روز اول با صدای رسا که این صدا به همه نسل ها خواهد رسید، اعلام کردند که «ما به طرف مقابل بدبین هستیم، آمریکا عهدشکن است».

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: آن روز که عزیزان ما دست اندرکار آن توافق بودند، باید با استحکام بیشتری وارد می شدند و به زودی تسلیم نمی شدند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :