Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198253
تاریخ انتشار : 4 دی 1395 14:52
تعداد بازدید : 418

رونمایی از سیستم پایلوت تصفیه پساب حاوی داروهای ضد سرطان

سیستم پایلوت تصفیه پساب حاوی داروهای ضد سرطان در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان رونمایی شد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر حسین فلاح باقر شیدایی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در تشریح محصول فناورانه "سیستم پایلوت تصفیه پساب حاوی داروهای ضد سرطان" اظهار کرد: داروهای ضد سرطان در صورت وارد شدن به محیط زیست، حتی در غلظت های نانوگرم در لیتر، اغلب به دلیل آب گریزی، در بدن موجودات تجمع یافته و باعث آسیب های جدی به انسان و موجودات دیگر می شوند.

وی ادامه داد: این داروها در پساب کارخانه های تولید کننده داروهای ضد سرطان و نیز پساب خروجی از بیمارستان ها، وجود داشته و با استفاده از روش های معمول تصفیه قابل حذف نیستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ادامه داد: دستگاه ساخته شده در این طرح از یک سیستم تلفیقی برای تخریب و حذف داروهای ضد سرطان از پساب بهره می گیرد و آزمایشات انجام شده نشان داده است که این سیستم قادر است پساب ذکر شده را به طور موثری تصفیه کند.

دکتر فلاح خاطرنشان کرد: انجام این طرح در راستای انجام یکی از وظایف دانشگاه در قبال جامعه برای شناسایی و آگاهی دادن به موقع به جامعه در خصوص خطرات زیست محیطی و ارائه راهکارهای علمی و عملی برای رفع آنها است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :