Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198352
تاریخ انتشار : 5 دی 1395 15:36
تعداد مشاهدات : 364

شناور خورشیدی برای توسعه صنعت گردشگری ساخته شد

محققان ایرانی با بهره گیری از انرژی خورشیدی موفق به تولید شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری شدند. محققان در کشور با بهره گیری از انرژی های پاک (انرژی خورشیدی) موفق به طراحی و تولید شناور خورشیدی به منظور توسعه صنعت گردشگری شدند. 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ امروزه که سوخت های فسیلی به عنوان یکی از عوامل آلایندگی و افزایش گرمای زمین معرفی شده اند، جایگزینی انرژی های پاک از جمله انرژی خورشیدی با آنها می تواند ضمن کمک به محیط زیست و ذخیره منابع زیرزمینی، در کاهش هزینه های مصرف کنندگان نیز تاثیر بسزایی داشته باشد. از این رو با تلاش فناوران در صنعت دریایی شناورهای مسافری با بهره گیری از انرژی های پاک طراحی و ساخته شد. 

حسن ضیایی، مدیر عامل شرکت طراح این شناور با اشاره به بحران انرژی در سال های اخیر اظهار کرد: کاهش منابع انرژی فسیلی دولت ها را بر آن داشته که تغییر نگرش جدی در حوزه انرژی های تجدید پذیر را در دستور کار خود داشته باشند. در این میان جایگزینی انرژی های تجدیدپذیری همچون خورشیدی به جای انرژی های فسیلی به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، کاهش انتشار گازهای آلاینده و در یک جمله مقابله با بحران انرژی در اولویت تصمیم سازان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: شناور خورشیدی با ظرفیت 14 تا 18 نفر با بهره گیری از انرژی خورشیدی آماده ارائه به صنعت گردشگری کشور است که در نوع خود کمک قابل ملاحظه ای به رونق صنعت گردشگری و حفظ منابع آب و جلوگیری از آلودگی آب ها و دریاچه ها خواهد کرد.

ضیایی با اشاره به حمایت های صورت پذیرفته از سوی ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی گفت: این محصول نیز در لیست محصولات دانش بنیان این شرکت قرار گرفته و از حمایت های مربوطه برخوردار است. 

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: تلاش بر این بوده است در راستای بهره گیری از تمامی ظرفیت های ساختار فعالیت های دریایی بویژه بخش گردشگری دریایی در سالیان گذشته به عنوان یکی از فعال ترین شرکت های تحقیقاتی/ تولیدی صنعت دریایی کشور مطالعات و برنامه ریزی داشته باشیم. 
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :