Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198470
تاریخ انتشار : 6 دی 1395 16:12
تعداد مشاهدات : 289

عرضه شناورهایی برای پرورش ماهی از سوی محققان کشور

شناورهایی برای پرورش ماهی در قفس ماهیگیری شیلات در دریای خزر کاربرد دارد ساخته شد. پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت شناورهایی برای پرورش ماهی در قفس شدند که از این شناور برای ارائه خدمات به قفس های ماهیگیری شیلات در دریای خزر کاربرد دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ حسن ضیایی مجری طرح عنوان شناور ساخته شده را شناور «شهید طرح چی» ذکر کرد و گفت: این شناور در گسترش و رونق صنعت پرورش ماهی نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

وی با اشاره به نحوه ساخت شناورهای سنتی، یادآور شد: شناورهای سنتی کاربرد گسترده ای در صنعت حمل و نقل دریایی داشته و سهم وسیعی از این صنعت را در کشور دارند ولی در حال حاضر با توجه به اینکه طراحی و ساخت این شناور به صورت سنتی انجام می گیرد از این رو انواع مختلفی از آنها بدون بهینه سازی مناسب عرضه می شوند.

این محقق با تاکید بر ضرورت در نوسازی در این نوع از شناورهای، خاطر نشان کرد: شناورهای جایگزین باید از عملکرد و راندمان بهتری نسبت به شناورهای قبلی برخوردار باشند.

ضیایی، به جزئیات شناور ساخته شده اشاره کرد و گفت: این طرح کمک بسزایی به منظور گسترش و رونق صنعت پرورش ماهی در قفس می کند ضمن آنکه با اجرای این طرح کشور از لحاظ ساخت این نوع شناورها خودکفا شده است.

وی کاهش هزینه های مربوط به حوزه پرورش ماهی را از مزایای این شناور ذکر کرد و ادامه داد: این شناور در لیست محصولات دانش بنیان قرار گرفته است.

به گفته وی این شناور تحت کلاس موسسه رده بندی آسیا قرار گرفته است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :