Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198563
تاریخ انتشار : 7 دی 1395 16:19
تعداد مشاهدات : 342

ایران یکی از امن ترین کشورهای منطقه برای مسیحیان است

خبرگزاری فرانسه: جامعه مسیحیان در کنار یهودیان و زرتشتیان به رسمیت شناخته شده و حمایت می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به امنیت موجود برای شهروندان مسیحی مقیم ایران نوشت: جامعه مسیحیان در کنار یهودیان و زرتشتیان به رسمیت شناخته شده و حمایت می شوند.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از تهران به مناسبت جشن های سال نوی میلادی و آرامش موجود در ایران برای ادیان مختلف نوشت: ایران یکی از امن ترین مکان ها در خاورمیانه برای مسیحیان است.
به گزارش فارس، این رسانه می نویسد: با وجود خروج مسیحیان از ایران، جامعه مسیحیان در کنار یهودیان و زرتشتیان براساس فرمان آیت الله العظمی روح الله خمینی (رهبر فقید انقلاب ایران) به رسمیت شناخته شده و حمایت می شوند.»
«نیلوفر»، بانوی جوان مسلمان ایرانی که همراه با همسرش در حال خرید در یکی از خیابان های تهران در شب سال نوی میلادی است، در این زمینه می گوید: «جشن های کریسمس واقعا جالب و جذاب است و من تزیین درخت های کریسمس را دوست دارم. از دید ما این مسئله نوعی احترام به عقاید آنها است.»
این رسانه فرانسوی با اشاره به جنب و جوش راحت شهروندان مسیحی مقیم پایتخت برای برگزاری با شکوه جشن های کریسمس به سخنان دیگر شهروند تهرانی اشاره می کند.
«حامد داوودیان» صاحب فروشگاه مواد غذایی می گوید که جامعه مسیحیان ایران هرگز با محدودیت از سوی مقام های ایران مواجه نیستند.
وی در این زمینه با بیان این که ارامنه دوشادوش دیگر ایرانی ها در جریان نبرد هشت ساله تحمیلی در دهه هشتاد میلادی جنگیدند، گفت: «ارامنه ۴۰۰ سال است که اینجا هستند. آنها جایگاه رفیعی برای ما دارند. بین سی تا سی و پنج شهید از ارامنه تنها در محله ما وجود دارند.»
خبرگزاری فرانسه در خاتمه این گزارش به سراغ «رمزی گارمو» سر اسقف اعظم آشوری های ایران در پایتخت رفت.
وی نیز با توضیح تاریخچه ای از حضور آشوری ها در ایران با اشاره به امنیت موجود در این کشور برای ادیان مختلف گفت، از این که در این منطقه خسته از جنگ، ایران مرکز صلح است، شکرگزار است.
وی گفت: «خدا را شکر که واقعا در صلح و امنیت هستیم اما همسایگان ما در غم،اندوه و خشونت زندگی می کنند. ما امشب برای آنها دعا می کنیم.»
لازم به ذکر است که روایت حضور مقام معظم رهبری در جمع خانواده شهدای ارامنه و آشوری در قالب کتابی با عنوان «مسیح در شب قدر»، اخیرا از سوی انتشارات صهبا روانه بازار کتاب شده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :