Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198815
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 17:17
تعداد مشاهدات : 295

سامانه نمک زدایی آب های غیرمتعارف به روش خودجوش ساخته شد

سامانه نمک زدایی آب های غیرمتعارف به روش خودجوش در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ساخته شد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ موافقت نامه سه جانبه طرح کلان ملی فناوری و نوآوری «سامانه نمک زدایی آب های غیرمتعارف به روش خودجوش» میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان کارفرما، یک شرکت پتروشیمی و یک شرکت دانش بنیان به عنوان مجری با حمایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به نمایندگی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در تهران امضا شد.

هدف از این موافقت نامه استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در ارایه راه حل نوین و فناورانه در جهت مدیریت مصرف آب و چالش های زیست محیطی شرکت پتروشیمی است.

شرکت دانش بنیان طراحی کننده سامانه نمک زدایی آب های غیر متعارف به روش خودجوش در سال ۱۳۹۱ با هدف توسعه فرآیندها و فناوری های منطبق با محیط زیست فعالیت خود را در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز کرد.

از مزایای این سامانه استفاده در شرایط جغرافیایی مختلف و نیاز به انرژی الکتریکی کمتر است. فرایند خودجوش از نوع ZLD (بدون پساب) بوده و توانایی نمک زدایی آب های غیرمتعارف با شوری بسیار بالا را دارا است.

فرایند خودجوش از دو تجهیز ابداعی نی دو و آبشار بهره می برد که در ضمن داخلی بودن، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و بهره برداری آسان این سامانه را به همراه دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :