Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198819
تاریخ انتشار : 11 دی 1395 18:33
تعداد مشاهدات : 265

امید کشورهای منطقه به ایران است

رهبر حزب الله عراق : این سنت الهی است که خون شهیدان هرگز هدر نخواهد رفت و امید ما مردم عراق به ایران... است.

رهبر حزب الله عراق با بیان اینکه امروز امید کشورهای منطقه به ایران است گفت: هدف داعش تخریب و نبش قبر امامان عسکریین بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ حجت الاسلام سید هاشم حیدری با تاکید بر اینکه زمان کنونی ما در تشخیص حق از باطل از شرایط سختی برخوردار است، اظهار کرد: امروز امروز در جمهوری اسلامی ایران جنگ اقتصادی وجود دارد و در دیگر مکان ها چون سوریه، لبنان، فلسطین، عراق و یمن جنگ نظامی است.

وی در رابطه با وضعیت کشور یمن عنوان کرد: در هشت سال جنگ دفاع مقدس و جنگ تحمیلی فقط مناطق مرزی مانند خوزستان و ایلام با جنگ روبه رو بودند و صدام به مناطق مازندران، اصفهان، شیراز و... ورود نکرد اما اکنون تمام مناطق و شهرهای کشور یمن درگیر جنگ هستند.

رهبر حزب الله عراق گفت: خائنان حرمین شریفین دو سال است که کشور یمن را غصب کرده اند و به بیمارستان ها، مساجد، خانه ها، بازارها، زنان، بیماران و... تعرض کردند، در حالی که همه عالم اسلامی در رابطه با این موضوع ساکت هستند و فقط امام خامنه ای و سید حسن نصرالله از کشور یمن دفاع کردند.

حیدری با تاکید بر اینکه آرزوی ما سقوط آل سعود است، بیان کرد: با توجه به اخبار و وضعیت منطقه، بشارت این خبر نزدیک است و روزی خواهد آمد که همه با هم در حالی که مکه و مدینه از آل سعود پاک شده باشد، به آنجا می رویم.

وی با تاکید بر اینکه بحرین جبهه دیگری از جبهه های مقاومت است، عنوان کرد: آیت الله شیخ قاسم با وجود اینکه مدت ها است که در خانه شان زندانی و در حال جهاد است، اما هیچ گاه تسلیم امر آل خلیفه نشده و استقامت کرده است و جوانان بحرین نیز مانند اصحاب امام حسین در کنار رهبر خود ایستادند.

رهبر حزب الله عراق گفت: زمانی که داعش با تمام دوستان و همراهان خود به سوریه که از جبهه های مقاومت است حمله کرد، همه چه دوست و چه دشمن به سقوط نظام سوریه در طول سه ماه اذعان کردند، اما امام خامنه ای تنها فردی بود که خلاف این نظر را داشت، در حالی که گلوله ها داعش تا دیوار حرم حضرت زینب (س) رسیده بود.

وی افزود: در روزی از روزها صدام در ایران وارد شد اما با صبر مردم و خون شهیدانی چون باقری ها، باکری ها، خرازی ها و همت ها این کشور پایدار ماند، چون که شهدا از وطن دفاع نکردند بلکه از دین و اسلام دفاع کردند.

حیدری در رابطه با عراق گفت: هدف داعش از تسلط بر عراق گرفتن شهر موصل، سامراء و نبش قبر امامان عسکریین بود، اما قبل از اینکه آنها به سامراء برسند، جوانان شهید پرور در آن جا حضور پیدا کردند و حرم را از تهدید و نبش قبر نجات دادند.

وی ادامه داد: پس از این حادثه، فتوایی از جنس عاشورایی از طرف مرجعیت عراق آیت الله سیستانی صادر شد و جوانان نسل جدید عراق که هیچ مشترکاتی با بعثی ها ندارند به این فتوا لبیک گفتند و با وجود داشتن، مشکلات در جبهه ها حضور پیدا کردند و کربلا جدیدی را شکل دادند.

رهبر حزب الله عراق با تاکید بر اینکه حمایت جمهوری اسلامی ایران، صدور فتوا جهاد و وجود نیروهای بسیج مردمی عراق سه مرکب تضعیف و شکست داعشیان است، اظهار کرد: در سالروز ارتحال حضرت امام راحل مراسمی را با حضور حدود 5 هزار نفر در قصر صدام برگزار کردیم و در این قصر تصاویر حضرت امام راحل، مقام معظم رهبری، آیت الله سیستانی، سید حسن نصرالله، شهید عماد مغنیه و... نصب و از ولایت فقیه و عظمت امام راحل سخن گفته شد.

وی متذکر شد: این سنت الهی است که خون شهیدان هرگز هدر نخواهد رفت و امید ما مردم عراق به جمهوری اسلامی ایران، مرجعیت و نیروهای حشدالشعبی است.

حیدری در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران قلب اسلام است و امروز در منطقه در مقابل دشمنان قرار گرفته است و نگاه و امید بحرین، سوریه، یمن و حزب الله به جمهوری اسلامی است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :