Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 198937
تاریخ انتشار : 13 دی 1395 9:2
تعداد مشاهدات : 231

شاعر لبنانی: از دیدار امام خامنه ای خوشحال هستم

هنوز فرصت دیدار سیدحسن نصرالله برای من پیش نیامده، اما خوشحالم که با امام خمینی و امام خامنه ای دیدار کرده ام.
شاعر سرشناس لبنانی گفت: هنوز فرصت دیدار سیدحسن نصرالله برای من پیش نیامده، اما خوشحالم که با امام خمینی(ره) و امام خامنه ای دیدار کرده ام.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از روزنامه کیهان؛ «شوقی بزیع» از سرشناس ترین شاعران لبنان که اشعار وی به زبان های گوناگون ترجمه شده در گفت وگو با فارس پیرامون شعر مقاومت میان دو کشور ایران و لبنان و تأثیر انقلاب ایران اظهار داشت: مقاومت برای لبنانی ها به عنوان شعار و یک مفهوم کلی نیست بلکه یک فعل روزانه است.
بزیع در ادامه افزود: مبارزه سالیان درازی است که بهایش خون و جان های ما بوده است. جنگ ما با رژیم اشغالگر قدس جنگ اثبات وجود است؛ ما از شعار دفاع نمی کنیم، ما از لقمه و زندگی روزمره دفاع می کنیم، از قهوه صبحانه خود، از بازی های کودکی خود، از تمام جزئیات زندگی روزانه خود دفاع می کنیم.
این شاعر برجسته لبنانی تصریح کرد: بی شک این حقیقتی است که کمک ایران توانست ما را در اثبات هویت به جلو پیش برد و ما را به پیروزی نزدیک کرد، ایمان و اراده قوی کمک اصلی است که ما از ایرانی ها گرفته ایم.
شوقی بزیع همچنین ضمن اشاره به دیدار چهار ساعته با رهبر انقلاب توضیح داد: ما شاعران لبنانی دیداری با سیدحسن نصرالله نداشتیم، ولی خوشبختم که با امام خمینی(ره) و امام خامنه ای دیدار داشتم؛ در ابتدای سال های انقلاب با گروهی از مردم لبنان برای تبریک پیروزی انقلاب با امام دیدار کردیم و پس از آن هم در سال 2006 یعنی 10 سال قبل با گروهی به کنگره مقاومت آمدیم و با امام خامنه ای دیدار داشتیم، دیداری که چهار ساعت به طول انجامید. خوشبختانه پیرامون مقاومت سخنرانی کردم بعد از این دیدار چهار ساعته با رهبر انقلاب، وقتی به بیروت برگشتم یک صفحه گزارش از ماحصل این گفت وشنود در روزنامه السفیر منتشر کردم.
اسامی کتاب های این شاعر برجسته لبنانی عبارتند از «مرثیه غبار»، «پیراهن های یوسف»، «سراب دوگانگی» و... شوقی بزیع در بخش بین الملل جشنواره شعر انقلاب در دوره ششم حضور داشت و از سوی حوزه هنری از وی تقدیر به عمل آمد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :