Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199116
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 13:25
تعداد مشاهدات : 258

معماری بناهای اسلامی ایران، حیرت عکاس ایتالیایی را برانگیخت

تصاویر گرفته شده از سوی یک عکاس ایتالیایی از معماری و بناهای اسلامی ایران آنها را حیرت آور توصیف کرد.
روزنامه دیلی میل، تصاویر گرفته شده از سوی یک عکاس ایتالیایی از بناهای اسلامی ایران را منتشر و معماری آن ها را حیرت آور توصیف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان؛  روزنامه دیلی میل انگلیس با انتشار تصاویری که یک عکاس ایتالیایی به تازگی در سفر به ایران گرفته است، نوشت تصاویر حیرت انگیز این بناهای اسلامی نشان می دهد چطور معماران ایرانی از علوم و ریاضیات برای ساخت مساجد و بازارهای زیبای باستانی بهره گرفته اند. 

این روزنامه در گزارشی نوشت: ماسیمو رومی، عکاس ایتالیایی، یک ماه را در ایران صرف بررسی برای درک علوم و ریاضیات نهفته در پس «زیبایی الهی» این بناهای اسلامی کرد. وی پس از خواندن مقاله ای درباره استفاده از نسبت ها و هندسه ویژه در معماری ایرانی، همواره به سفر به ایران فکر می کرد. در نهایت او نوامبر ۲۰۱۶ راهی ایران شد و با اینکه قصد داشت تنها ده روز در این کشور اقامت کند، به سبب راحتی سفر در ایران و برخورد دوستانه مردم، تصمیم گرفت مدت بیشتری در ایران بماند. 

رومی در این سفر، از مساجد و بازارهایی که قدیمی ترین و بی نظیر ترین بازارهای جهان به شمار می روند، دیدن کرد. 

این عکاس ایتالیایی گفت: «سفر به ایران همیشه در فکرم بود، نه فقط برای (لذت بردن و) تمجید از ترکیب خارق العاده رنگ ها و الگوهای هندسی بسیاری از بناهای ایرانی، بلکه برای یادگیری بیشتر درباره یکی از قدیمی ترین تمدن های موجود در جهان. اصفهان و شیراز گل سرسبد معماری ایرانی هستند، با این حال، در همه جای این کشور می توان چیزی پیدا کرد که موجب تعجب و حیرت شود.» 

از جمله عکس های این عکاس ایتالیایی که در روزنامه دیلی میل منتشر شد، تصاویر بخش های مختلف مسجد نصیرالملک شیراز، کاخ عالی قاپو و مسجد جامع اصفهان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :