Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199119
تاریخ انتشار : 14 دی 1395 13:44
تعداد مشاهدات : 278

محاسبات ذهنی ریاضی، برادران ارسنجانی را به مقام جهانی رساند

سعید و سهیل اسکندری برادران دانش آموز ارسنجانی در محاسبات ذهنی ریاضی مقام های اول و سوم را از آن خود کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی ((UCMAS)) که با حضور بیش از 2500دانش آموز نخبه از 57کشور جهان در امارات برگزار شد، سعید و سهیل اسکندری از آموزشگاه شاهد شهید خسروی ارسنجان موفق به کسب مقام برتر جهانی این مسابقات شدند.

سعید و سهیل اسکندری در این مسابقات توانستند در مدت هشت دقیقه به 200 سوال شامل جمع و تفریق اعداد دو و سه رقمی در 10 ردیف و ضرب اعداد سه رقمی و تقسیم اعداد سه و چهار رقمی بدون استفاده از هیچ وسیله ای و به صورت کاملا ذهنی پاسخ دهند که در پایان سعید اسکندری موفق به کسب مقام اول جهان شد و سهیل اسکندری نیز به مقام سوم جهان دست یافت.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس از این دانش آموزان ارسنجانی تقدیر کرد و گفت: شما در ابتدای راه هستید و می توانید با تفکر بیشتر در امور مختلف در آینده نیز به موفقیت های بیشتری دست یابید.
حکیدرضا آذری افزود: برای دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای باید تلاش کرد و هیچ فردی نمی تواند بدون تلاش موفقیتی کسب کند، همانگونه که علمای بزرگ ما و دانشمندان مختلف در طول تاریخ با تحمل سختی ها و با تلاش و کوشش توانسته اند به درجات عالی دست یابند.
آذری درکنار تلاش و کوشش اراده و ایمان را نیز به عنوان عواملی موثر در دستیابی به موفقیت برشمرد و اضافه کرد: شاخه ای که شما در آن موفق به کسب افتخار شدید نیازمند ذهنی آماده و فعال است که شما از آن برخوردارید و آماده کسب موفقیت های بیشتر نیز هستنید.
شهرستان ارسنجان در فاصله 125کیلومتری شمال شرق شیراز واقع شده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :