Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199260
تاریخ انتشار : 18 دی 1395 8:29
تعداد بازدید : 299

تولید لوله های GRP مورد نیاز صنایع آب و پتروشیمی

متخصصان ایرانی با تولید لوله های GRP بخشی از نیاز کشور به خطوط انتقال آب و فاضلاب و پتروشمی را تامین کنند. یکی از شرکت های فناور کشورمان توانست بخشی از نیاز کشور به خطوط انتقال آب و فاضلاب و پتروشمی را با تولید لوله های GRP در داخل کشور تامین کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ محمدرضا ظهیرامامی به تامین خطوط انتقال آب با لوله های GRP تولید کشورمان اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ده ها هزار کیلومتر از لوله های GRP تولیدی در پروژه های بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال مشارکت مورد استفاده قرار گرفت.

وی با اشاره به وجود ظرفیت تولید این محصول برای عرضه به بازارهای جهانی علاوه بر تامین نیاز داخلی افزود: این محصول فناور ظرفیت ارزآوری داشته و از خروج ارز بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلاری جلوگیری می کند.

مدیرعامل شرکت فراسان، افزود: این محصول با توجه به دریافت کردن استانداردهای تولید ، تحت عنوان تجاری فراتک به چند کشور جهان از جمله کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس صادر شده و توانسته است حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارزآوری را به دنبال داشته باشد.

ظهیرامامی به مزایای انتقال سیالات توسط سیستم های لوله های کامپوزیتی از جمله ارزان تر و کارآمدی بیش تر اشاره کرد و گفت: محصولات GRP  ساخت کشورمان در  اجرای پروژه های خطوط انتقال بین شهری، خطوط لوله کف دریا، شبکه های جمع آوری و دفع فاضلاب های شهری و صنعتی و تأمین نیازمندی های مجتمع های بزرگ پتروشیمی و نیروگاه های داخل و خارج کشور مشارکت داشته است.

وی به کاربردهای روزافزون و فراگیر این محصول در خطوط انتقال سیالات اشاره کرد و گفت: امروزه لوله های فایبرگلاس یا GRP، در صنایع شیمیایی و همچنین انتقال سیالات بسیار کاربردی هستند و در مواردی که به آن ها اشاره کردم کاربرد دارند.

مدیرعامل شرکت فراسان افزود: اما مهم ترین ویژگی این لوله ها این است که با توجه به کاربردشان می توانند در ضخامت، اشکال و اندازه تحمل های گوناگونی تولید شوند که هریک ویژگی های خاص خود را دارند و خوشبختانه توانمندی تولید این لوله ها با کارکردهای گوناگون آن در کشورمان ممکن شده است


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :