Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199376
تاریخ انتشار : 19 دی 1395 8:15
تعداد بازدید : 268

دستگاه اکسیژن ساز به مرحله تولید انبوه رسید

دستگاه های اکسیژن ساز با هزینه ای معادل یک دوم محصولات مشابه خارجی به مرحله تولید انبوه رسید.
دستگاه های اکسیژن ساز که به همت متخصصان داخلی طراحی شده در قالب طرح کلان ملی فناوری تولید تجهیزات پزشکی با هزینه ای معادل یک دوم محصولات مشابه خارجی به مرحله تولید انبوه رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر؛ دستگاه اکسیژن ساز با کیفیتی مشابه  بهترین نمونه های وارداتی و هزینه ای معادل یک دوم این محصولات به مرحله تولید انبوه رسیده است و هم تراز با برندهای شناخته شده خارجی شده و گام مهمی در رفع چالش درمانی این بیماران بردارد.

علی ابراهیمی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده دستگاههای اکسیژن ساز، نقش این دستگاه را در بهبود زندگی و کاهش مشکلات بیماران تنفسی حیاتی دانست و افزود: بیماران تنفسی به دلیل نیاز مداوم به اکسیژن باید به صورت مستمر از دستگاه های تولید اکسیژن استفاده کنند و  عدم دسترسی به این امکان می تواند مشکلات جدی را برای آنان به همراه داشته باشد. از استفاده کنندگان این دستگاه می توان به جانبازان شیمیایی، بیماران COPD، بیماران ریوی- قلبی، مبتلایان به آسم و عموم بیماران نیازمند به اکسیژن رسانی اشاره کرد.

وی با بیان این که استفاده غیر مداوم و عدم تامین نیاز به اکسیژن با بستری شدن مکرر این بیماران، ضمن ایجاد مشکلات جدی و تداوم بیماری، هزینه های گزافی را به نظام بهداشت و درمان کشور تحمیل خواهد کرد، افزود: یکی از معایب اصلی نمونه های وارداتی علاوه بر قیمت گزاف آن، عدم وجود خدمات پس از فروش مناسب است که در بعضی موارد حتی از کیفیت لازم نیز برخوردار نیست، بنابراین بر آن شدیم نیاز بیماران کشور به این دستگاه را برطرف کنیم و بتوانیم خدمات مطلوبی را ارائه دهیم. 

ابراهیمی افزود: در حال حاضر بنیاد جانبازان با استفاده از این محصول، تا حدود زیادی از صرف هزینه های گزاف خرید نمونه خارجی جلوگیری کرده است و چالش نبود خدمات پس از فروش نیز با استفاده از ظرفیت های بومی رفع گردیده است. جانبازان کشورمان با استفاده از این محصول ایرانی مشکلات کمتری دارند و رضایت خود را نسبت به این دستگاه اعلام کردند.

اکسیژن ساز داخلی نصف قیمت نمونه خارجی عرضه می شود

این فعال فناور، در خصوص کارکرد این دستگاه گفت: هوای موجود در اطراف ما فقط حاوی ۲۱ درصد اکسیژن است و بیمارانی که نتوانند اکسیژن مورد نیاز خود را از هوا تامین کنند، دچار مشکلاتی می شوند و ناچارند از یک دستگاه با توانایی تولید اکسیژن خالص استفاده کنند.

وی ادامه داد: پیش از این کپسول های حاوی اکسیژن خالص توسط بیماران مورد استفاده قرار می گرفت که دارای مشکلات و معایب زیادی بود. یکی از بزرگترین معایب استفاده از این کپسول ها آن بود که صرفا اکسیژن مورد نیاز ۸ ساعت بیمار را تامین می کرد؛ اما با ورود فناوری های جدید، دستگاه های اکسیژن ساز در قالب ها و شکل های گوناگون وارد بازار سلامت شدند و کاربردهای فراوان خود را نشان دادند.

ابراهیمی با اشاره به موفقیت آزمایشات و پشت سر گذاشتن مراحل متعدد تست و ارزیابی اکسیژن ساز این شرکت، گفت: این محصول در نهایت توانست تاییدیه های لازم را از جمله پروانه تولید و فروش از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کند و به بازار تجاری وارد شود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که نمونه داخلی با کیفیتی معادل نمونه های مشابه اروپایی، با قیمت تقریبی یک دوم آن محصولات عرضه می شود، ادامه داد: دستگاه ها باید توانایی تولید حداقل ۹۰ درصد اکسیژن خالص نسبت به توان اسمی شان که عموما به صورت لیتر بر دقیقه بیان می شود را دارا باشند که خوشبختانه این دستگاه ایرانی دارای چنین قابلیتی است.

این فعال فناور، نبود خدمات پس از فروش را از ضعف های قابل توجه نمونه های وارداتی دانست و به رفع این خلا با تولید نمونه داخلی اشاره کرد و افزود: یکی از ضعف های عمده محصولات وارداتی این بود که بسیاری از سنسورها و آلارم ها برای ارزان تر تمام شدن قیمت نهایی دستگاه و ارائه نکردن خدمات پس از فروش از روی دستگاه حذف می شد که همین امر مشکلات بزرگی را برای کاربران به همراه داشت. اما این محصول از تمامی سنسورها و هشداردهنده های مورد نیاز برای استفاده بهتر از دستگاه برخوردار است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :