Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199397
تاریخ انتشار : 19 دی 1395 9:51
تعداد بازدید : 258

تصفیه خانه فاضلاب قم، نمونه ای از دانش و توانمندی متخصصان ایرانی

تصفیه خانه شماره 3 فاضلاب قم یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین تصفیه خانه های فاضلاب ایران به شمار می رود.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی از تصفیه خانه های فاضلاب شماره دو و سه قم بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های این واحدها و مسائل و چالش های پیش روی آن ها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ محمد خزاعی که به همراه محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی و سید صدرالدین موسوی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار قم و جمعی دیگر از مسوولان از تصفیه خانه شماره سه قم بازدید کردند از این پروژه به عنوان نمونه ای از توانمندی، عشق و دانش متخصصان ایرانی در مسیر سلامت و بهداشت و جلوگیری از ضایع شدن نعمات الهی و آب رسانی یاد کرد.

وی با اشاره به آیات و روایات و همچنین منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارزش و اهمیت خدمت رسانی به مردم گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب قم نیز در راستای حفظ بهداشت و خدمت به مردم بوده و جزو باقیات الصالحات و از خدمات ارزنده به شمار می رود.

معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با قدردانی از زحمات تمام دست اندرکاران ساخت این تصفیه خانه گفت: احداث این تصفیه خانه پیشرفته و مدرن موجب خرسندی است که افراد زیادی برای احداث آن تلاش کرده اند.

رئیس هیات و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این بازدید به ارائه گزارشی از وضعیت تصفیه خانه های فاضلاب قم پرداخت و اظهار داشت: تصفیه خانه شماره سه فاضلاب قم یکی از پیشرفته ترین و مجهزترین تصفیه خانه های فاضلاب ایران به شمار می رود که توسط متخصصان داخلی طراحی و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه در زمان تحریم با کیفیت بسیار مناسبی اجرا شد، ابراز داشت: گرچه برخی از تجهیزات این تصفیه خانه باید از خارج کشور تأمین می شد و تحریم ها مانعی برای این کار به وجود آورده بود اما با حمایتی که از بخش خصوصی صورت گرفت به بهترین نحو ممکن و با سرعت این پروژه اجرا شد.

علی جان صادق پور با قدردانی از مساعدت های وزارت اقتصاد برای تأمین مالی این پروژه از تسهیلات بانک توسعه اسلامی ابراز داشت: تصفیه خانه شماره دو قم نیز نیاز به تجهیز، بازسازی و ارتقا دارد که امیدواریم بتوانیم این مهم را نیز با بهره گیری از تسهیلات بانک توسعه اسلامی به انجام برسانیم که در این زمینه همچنان نیازمند همکاری های وزارت اقتصاد هستیم.

گفتنی است در جلسه ای نیز با حضور صادقی استاندار قم و دکتر خزاعی معاون وزیر اقتصاد در خصوص اختصاص بخشی از باقی مانده تسهیلات بانک توسعه اسلامی به تجهیز، بازسازی و ارتقا تصفیه خانه شماره دو فاضلاب قم تصمیم گیری شد.

یادآور می شود تصفیه خانه شماره سه قم با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد ریال و با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی با ظرفیت 250 هزار نفر و تصفیه لجن با ظرفیت 500 هزار نفر احداث شده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :