Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199588
تاریخ انتشار : 22 دی 1395 9:15
تعداد بازدید : 219

اختراع دستگاه اندازه گیری گودی کف پا

محققان مشهدی دستگاه اندازه گیری گودی کف پا با استفاده از جریان مایعات برای اولین بار در کشور شدند. محققان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد موفق به طراحی و ثبت اختراع دستگاه اندازه گیری گودی کف پا با استفاده از جریان مایعات برای اولین بار در کشور شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر احسان تهامی در خصوص روند استفاده از دستگاه اندازه گیری گودی کف پا، اظهار کرد: این دستگاه با جریان مایعات اندازه گیری را انجام می دهد، به طوری که فرد بر روی جریان مایع قرار می گیرد. این مایع متناسب با گودی پا جابه جا می شود و از روی جابه جایی مایعات، گودی کف پا اندازه گیری می شود. 

وی تصریح کرد: این دستگاه می تواند مشکلات کفی کفش ها را که با نبود استاندارد لازم مواجه است را برطرف کند و کفی متناسب با گودی پا را پیشنهاد دهد و در راه رفتن و ایستادن سهولت ایجاد کند. همچنین درد کمر، زانو و گردن را کاهش دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با تاکید بر اینکه این دستگاه به صورت کمی گودی کف پا را اندازه گیری می کند، افزود: مزایای این طرح نسبت به سایر طرح ها، قیمت مناسب و قابل حمل بودن آن است. 

تهامی اظهار کرد: برای اندازه گیری گودی کف پا دستگاه های متداول و روش های گران قیمتی استفاده می شود، مانند روش تصویربرداری که توسط پزشک میزان گودی کف پا، به صورت کیفی تشخیص داده می شود.

وی با تاکید براینکه این طرح در دانشگاه آزاد مشهد انجام شده و درحال حاضر حامی مالی خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: هدف ما این است که این دستگاه را در طیف های مختلف مانند کفاشی ها و کلینیک های مرتبط به آن، به فروش برسانیم.

عضو گروه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد با بیان اینکه این اختراع در سطح ملی قرار دارد، افزود: طرح با همکاری مرتضی بهرام پور، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد انجام شده و به تایید معاونت پژوهشی دستگاه علوم پزشکی مشهد رسیده است و طی آینده نزدیک تجاری سازی خواهد شد تا در دسترس عموم قرار گیرد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :