Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 199709
تاریخ انتشار : 23 دی 1395 12:54
تعداد بازدید : 283

انقلاب اسلامی حاصل زحمات طاقت فرسای دانشمندان بزرگ تشیّع است

انقلاب اسلامی حاصل زحمات طاقت فرسای دانشمندان بزرگ تشیّع در گذشته بوده است... انقلاب اسلامی حاصل زحمات طاقت فرسای دانشمندان بزرگ تشیّع در گذشته بوده است و هنر حضرت امام(ره) این بود که آن قوه را به فعلیت رساندند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه؛  حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(سلام الله علیها) که در تالار بیداری اسلامی این مرکز حوزوی برگزار شد، اظهار داشت: نقش عظیم روحانیت در تبیین معارف اهلبیت(ع) در طول تاریخ بسیار مهم است.

وی بر لزوم شناسایی و معرفی اعاظم و بزرگان حوزه تاکید کرد و گفت: بعد از غیبت صغری، شخصیت های والای روحانی آثار اهل بیت(ع) را سینه به سینه در کتاب های مختلف نوشتند و گفتند و تدریس کردند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: علمای شیعه در طول تاریخ نقش بسیار بزرگی در انتقال معارف اهل بیت(ع) داشتند و اگر حضرت امام (ره)در خرداد 1342، توانستند این انقلاب عظیم و این حرکت بزرگ را به ثمر برسانند و این جنبش عظیمی که جهان را تکان داد به همراهی ملت رهبری کنند، دفعتا رخ نداده است.

حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی حاصل زحمات طاقت فرسای دانشمندان بزرگ تشیّع در گذشته بوده است و هنر حضرت امام(ره) این بود که آن قوه را به فعلیت رساندند.

وی افزود: کسانی که در حوزه علمیه تحصیل می کنند بخشی از اوقات خود را در شناسایی بزرگان حوزه سپری کنند.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :