Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200106
تاریخ انتشار : 28 دی 1395 11:40
تعداد مشاهدات : 276

ایران یکی از قدرت های مهم منطقه است

ایران یکی از قدرت های مهم منطقه است و اکنون که تحریم های اقتصادی برداشته شده، دسترسی صنایع سوئدی به بازار این کشور حائز اهمیت است.
 «استفن لوفون» نخست وزیر سوئد که بزودی در صدر یک هیات تجاری و سیاسی به ایران سفر می کند، گفت : ایران یکی از قدرت های مهم منطقه است و اکنون که تحریم های اقتصادی برداشته شده، دسترسی صنایع سوئدی به بازار این کشور حائز اهمیت است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ لوفون در یازدهم و دوازدهم فوریه (23 و 24 بهمن ماه) به دعوت رئیس جمهوری کشورمان به ایران سفر می کند.
توسعه همکاری های تجاری دو جانبه و گفت و گو درباره تحولات منطقه از جمله سوریه از محورهای این سفر کاری اعلام شده است.
در بیانیه دفتر نخست وزیری سوئد در این رابطه آمده است : ایران از دیرباز یکی از بازارهای مهم صادرات کالاهای سوئدی در خاورمیانه بوده و بسیاری از شرکت های سوئدی حضوری دیرینه در این کشور دارند.
روحانی و لوفون در حاشیه مجمع عمومی سال 2015 سازمان ملل با یکدیگر دیدار کرده بودند.
نخست وزیر سوئد در آن زمان برای توسعه همکاری ها در زمینه مبارزه با تروریسم ابراز علاقه کرده و گفته بود که سوئد، آماده گشودن فصلی تازه در روابط دو کشور در حوزه های مختلف است.
رئیس جمهوری نیز از توسعه همکاری های تهران - استکهلم بویژه در عرصه اقتصادی استقبال کرده و گفته بود که هیچ مانعی بر سر راه تعمیق و گسترش روابط همه جانبه دو کشور وجود ندارد.
سوئد از ابتدای سال جاری میلادی برای یک دوره دو ساله به عضویت شورای امنیت سازمان ملل در آمده است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :