Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200114
تاریخ انتشار : 28 دی 1395 13:15
تعداد مشاهدات : 209

موفقیت محققان کشور در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از فلرهای پالایشگاه ها

محققان کشور توانستند با ارائه راهکاری نوین، دی اکسیدکربن منتشرشده از فلرها را جمع آوری کنند.
محققان کشور توانستند با ارائه راهکاری نوین، دی اکسیدکربن منتشرشده از فلرها را جمع آوری کنند که این امر منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در پالایشگاه ها می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مهندس شاهدائی، مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی روز سه شنبه، 28 دی ماه در حاشیه کنفرانس مهندسی و تکنولوژی های سبز برای آینده ای پایدار در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه ما برای انجام پروژه ها از همکاری شرکت های دانش بنیان داخلی استقبال می کنیم، افزود: در این راستا پروژه ای را در پتروشیمی کرمانشاه با همکاری یکی از شرکت های دانش بنیان اجرایی کردیم.

وی در این باره توضیح داد: این شرکت دانش بنیان با ارائه راهکاری توانسته است تا گاز دی اکسید کربن را که از فلرهای پالایشگاه خارج می شد، با استفاده از آمونیاک به اوره تبدیل کند.

شاهدائی خاطرنشان کرد: این امر علاوه بر کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن در هوا، میزان تولیدات پالایشگاه کرمانشاه را نیز افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری با نهادهایی چون سازمان محیط زیست، تاکید کرد: با امضای این قراردادها امیدواریم که ظرفیت های بیشتری برای همکاری با شرکت های دانش بنیان ایجاد شود.

وی صنعت پتروشیمی را یکی از صنایع مهم کشور توصیف کرد و یادآور شد: در این صنعت با فرآوری گاز و نفت اقدام به تولید مواد پتروشیمیایی می کنیم که این امر می تواند در توسعه صنعت کشور مؤثر باشد، ولی در عین حال باید توسعه پایدار با رویکرد توجه به محیط زیست انجام شود.

شاهدائی با تاکید بر اینکه کاهش مسائل زیست محیطی با استفاده از تکنولوژی های نوین مؤثر می شود، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی از روز اول بعنوان آلاینده تعریف نشده است؛ ولی مشکل اساسی این است که تکنولوژی ها به سرعت تغییر می کند و ما باید در جهت بهبود تولید اقدام کنیم تا بتوانیم محیط زیست سالم داشته باشیم.

وی با اشاره به سهم پتروشیمی ها در کاهش گازهای گلخانه ای بر اساس تعهدات جهانی ایران در کنوانسیون پاریس، خاطرنشان کرد: دی اکسید کربنب که از فلرها خارج می شود باید جمع آوری شود که این امر با تلاش پژوهشگران کشور میسر شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری با سازمان محیط زیست، تاکید کرد: بر این اساس 20 پروژه زیست محیطی در حوزه پالایشگاه تعریف شده است که به دانشگاه ها واگذار خواهد شد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :