Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200202
تاریخ انتشار : 29 دی 1395 13:52
تعداد مشاهدات : 250

دوچرخه های برقی در اراک رونمایی شد

همزمان با روز هوای پاک طی مراسمی از دوچرخه های برقی برای کاهش آلودگی هوای اراک رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ ظهر امروز همزمان با روز هوای پاک طی مراسمی از دوچرخه های برقی برای کاهش آلودگی هوای اراک رونمایی شد.

 مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی در مراسم روز هوای پاک و دوچرخه سواری عمومی و رونمایی از نخستین دوچرخه برقی شرکت با بیان اینکه استفاده از دوچرخه های برقی موجب کاهش آلودگی هوا می شود، گفت: حمل و نقل آسان، بی دغدغه و کم هزینه مزایای استفاده از این وسیله است.

 محمد الله داد افزود: با در نظر گرفتن امتیازاتی برای کارمندان شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، استفاده از دوچرخه در راستای ترویج فرهنگ ورزش و با شعار دوستدار محیط زیست در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

 وی ادامه داد: طرح جایگزینی موتورسیکلت های بنزینی با موتورسیکلت های برقی در اراک به صورت پایلوت در پی اجرای طرح های زیست محیطی وزارت نیرو در کشور با مشارکت پژوهشگاه نیرو و ایجاد زیرساخت های لازم در کلان شهر اراک اجرا خواهد شد.

 به گفته وی هر موتورسیکلت با شرایط استاندارد، حدود سه تا چهار برابر یک خودرو آلودگی تولید می کند که اگر تعدادی از این موتورسیکلت ها به برقی تبدیل شوند، کمک بزرگی به کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

در روز هوای پاک تعداد زیادی از ورزشکاران دوچرخه سوار شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی از میدان ورزش تا انتهای مسیر پارک ملت شهرستان اراک رکاب زدند.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :