Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200245
تاریخ انتشار : 30 دی 1395 9:5
تعداد مشاهدات : 230

ایران کمترین شیوع هپاتیت را در خاورمیانه دارد

ایران کمترین شیوع هپاتیت B , C را در خاورمیانه دارد و از این لحاظ در رتبه نخست است.
رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: ایران کمترین شیوع هپاتیت B , C را در خاورمیانه دارد و از این لحاظ در رتبه نخست است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛  پروفسور 'سیدموید علویان' روز چهارشنبه در همایش2 روزه تازه های هپاتیت B , c در بابل و نقش آموزش در پیشگیری و کنترل بیماری های کبدی در دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: بسیاری از کشورهای خاورمیانه هم درگیر جنگ و هم درگیر هپاتیت هستند و خوشبختانه ایران بخاطر برقراری امنیت ، در کنترل بیماری هپاتیت موفق بوده که بسیار جای خوشحالی است.
وی که رئیس مرکز بیماریهای کبدی خاورمیانه نیز است گفت : از سال 93 گسترش واکسن هپاتیت در کشور بسیار شتاب گرفته تا جاییکه هم اکنون 93 درصد ازافراد مورد نیاز در کشور واکسینه می شوند و این در حالی است که میانگین این افراد در سطح خاورمیانه 83 درصد است.
علویان اظهارداشت: در 10 سال اخیر نیز سازمان انتقال خون بسیار تخصصی تر عمل کرده و در دریافت خون افراد سالم دقت نظر بیشتری دارد.
وی افزود: در سال گذشته 300 هزار زندانی از واکسن هپاتیت استفاده کردند و در سالجاری نیز 300 هزار نفر دیگر نیز به آن اضافه خواهند شد.
وی بیان کرد: نقطه قابل توجه این است که ایران به همراه کشور مصر به عنوان تنها کشورهایی هستند که داروی درمان هپاتیت را تولید می کنند که این یک موضوع بسیار مهمی است.
وی اظهارداشت: باید بپذیریم که پیشگیری بسیار اثر گذارتر و کم هزینه تر از درمان است و ما می توانیم با نظارت دقیق دندانپزشکی ها، آرایشگاهها و رعایت مکارم اخلاق ، اقدامات پیشگیرانه خوبی انجام دهیم.
وی بیان کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که تمام مادران باردار موظف به انجام آزمایش های هپاتیت قبل از زایمان باشند تا فرزند سالمی به دنیا بیاورند.
رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: هم اکنون یک میلیون 400 هزار نفر در ایران دچار بیماری هپاتیت B هستند که در حقیقت کمتر از 2درصد جمعیت کشور را شامل می شود و حدود 200 هزار نفر هم دارای هپاتیت C هستند که نیم درصد جمعیت کشور را شامل می شود.
وی افزود: ویروس هپاتیت در بدن اگر درمان نشود بیماری مزمن کبد را ایجاد می کند.
همایش 2 روزه تازه های هپاتیت B , c و نقش آموزش در پیشگیری و کنترل بیماری های کبدی صبح امروزچهارشنبه در دانشگاه علوم پزشکی بابل آغاز شد و تا فردا پنجشنبه ادامه دارد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :