Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200334
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 8:24
تعداد مشاهدات : 596

شناور چند منظوره تمام ایرانی به آب انداخته شد

شناور چند منظوره تمام ایرانی مجهز به تونل انجماد در ساحل رودخانه کارون به آب انداخته شد. ایران با مهندسی معکوس این شناورها به جمع سه قدرت شناورسازی در منطقه غرب آسیا پیوسته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ شناور چند منظوره (بهمنشیر) با روش ابتکاری بالشتکهای هوایی به آب انداخته شد و آماده است تا پس از پیمودن خلیج فارس و دریای عمان وارد اقیانوس شود.

مدیر عامل کشتی سازی شناورسازان زیبا گفت: این شناور چند منظوره می تواند در آبهای نا آرام اقیانوس ودریا با حفظ تعادل سه کار صیادی، یدک کشی شناورهای آسیب دیده و باربری را انجام دهد.
شوقی با بیان اینکه  این کلاس از شناورها در کشور نخستین بار است که وارد آبهای آزاد و اقیانوس می شود، افزود: این شناور فوق پیشرفته با 42 متر طول و 17متر عرض مجهز به تونل انجماد است تا پس از صید، محصولات را بسته بندی و صادر کند .
وی با اشاره به طراحی و بومی سازی این کلاس از شناورها ادامه داد: سامانه هوشمند ناوبری این شناور را متخصصان داخلی انجام دادند و توانایی اتصال به رادارهای جهانی را دارد.
مدیر عامل شرکت کشتی سازی شناورسازان زیبا افزود: ایران با مهندسی معکوس این شناورها به جمع سه قدرت شناورسازی در منطقه غرب آسیا پیوسته است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :