Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200335
تاریخ انتشار : 2 بهمن 1395 8:36
تعداد مشاهدات : 234

رتبه نخست ایران در انجمن جراحی های کم تهاجمی انگلستان

مرکز درمان ناباروری ابن سینا رتبه نخست انجمن جراحی های کم تهاجمی انگلستان را کسب کرد.
مرکز درمان ناباروری ابن سینا توانست در سال 2016، از نظر شمار اعمال جراحی انجام شده رتبه نخست را در میان مراکز عضو BSGE (British Society for Gynecological Endoscopy) کسب کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ دکتر شاهین خزعلی، مدیر کلینیک اندومتریوز این مرکز، درباره­  چگونگی این انتخاب گفت: هر سال انجمن جراحی های کم تهاجمی انگلستان، مراکز را از نظر شمار اعمال جراحی انجام شده اندومتریوز ارزیابی می کند که سال گذشته مرکز فوق تخصصی ناباروری اندومتریوز ابن سینا، دارنده رتبه پنجم و امسال با 97 جراحی، حائز رتبه نخست شد.

وی افزود: مراکز تحت نظر BSGE باید دست کم 12 عمل جراحی پیشرفته اندومتریوز در سال انجام دهند، کلینیک خاص برای درمان این بیماری و تیمی از جراحان و متخصصان داشته باشند و اطلاعات مربوط به جراحی از جمله نتایج، عوارض و طول درمان بیماری را گزارش کنند. این موارد از ویژگی های مراکزی است که هر سال توسط انجمن جراحی های کم تهاجمی انگلستان (British Society for Gynaecological Endoscopy) بررسی و تائید می شود.

مدیر کلینیک اندومتریوز مرکز درمان ناباروری ابن سینا اضافه کرد: هم اکنون 48 مرکز جراحی پیشرفته اندومتریوز در انگلستان تحت استانداردهای این انجمن فعالیت می­ کنند که کلینیک اندومتریوز ابن سینا نیز  از سال 2014، جزو این مراکز است.

دکتر خزعلی افزود: همه جراحی­ ها با حضور تیم جراحی مجرب و تعلیم دیده انجام می­ شود و سپس فیلم­ های جراحی برای مرکز BSGE  ارسال شده و بیماران، شش، دوازده و بیست و چهار ماه بعد از عمل از نظر عوارض عمل و بهبود بیماری بررسی می­ شوند.

وی از مهم ترین مزایای مرکزی شدن درمان اندومتریوز در کشور را، افزایش کیفیت کار، ترسیم الگویی روشن از بیماری اندومتریوز، پیگیری بیماران مبتلا، کاهش عوارض و اشتراک روزافزون تازه­ ترین اطلاعات درباره­ روش های جراحی و درمان این بیماری دانست و افزود: هم اکنون با وجود جراحان و مراکز خوب اندومتریوز در ایران، مراکز تحت نظارت مرکزی فعالیت نمی­ کنند و این موضوع باعث شده که درباه­ شیوع بیماری، عوارض آن و ... اطلاعات طبقه­ بندی شده و قابل استنادی وجود نداشته باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه رویال هالُوی لندن و از بنیانگذاران مرکز اندومتریوز و جراحی های کم تهاجمی زنان(CEMIG) در بیمارستان سنتپیترز انگلستان نیز است، یادآور شد: بیماری اندومتریوز از جمله بیماری های زنان است که به جز باروری، زندگی خانوادگی و اجتماعی زنان را هم تحت­ الشعاع قرار می­ دهد. شواهد نشان می­ دهد از طرفی شیوع این بیماری در جامعه رو به افزایش است و از طرف دیگر  علائم گسترده ­ای از دردهای لگنی، ناباروری و دردهای حین مقاربت از عارضه­ های همراه با اندومتریوز بشمار می رود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :