Index
ورود کاربر
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 200840
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1395 11:37
تعداد مشاهدات : 427

بازدید مهمانان کنوانسیون بین المللی گردشگری از جاذبه های زنجان

150 نفر از راهنمایان تورهای بین المللی در قالب کنوانسیون بین المللی گردشگری از 18 کشور، مهمان زنجان شدند.
 150 نفر از راهنمایان تورهای بین المللی در قالب کنوانسیون بین المللی گردشگری از 18 کشور، روز گذشته (چهارشنبه) مهمان زنجان شدند و از برخی جاذبه های گردشگری استان دیدن کردند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ استاندار زنجان شامگاه چهارشنبه در ضیافتی شامی که برای راهنمایان تورهای بین المللی و مهمانان کنوانسیون بین المللی گردشگری ترتیب داده شد، گفت: هرجا صحبت از هنر، تمدن، تاریخ، صنایع دستی و سابقه تمدنی به میان می آید، همواره نام ایران در بین کشورها می درخشد.
اسد الله درویش امیری ادامه داد: ایران پایتخت کاوش و باستان شناسی جهان است و سال گذشته از دانشگاه های معتبر به زنجان آمدند و بخشی از تاریخ و گذشته بشر را در این استان جست وجو کردند.
وی خطاب به راهنمایان تورهای بین المللی گفت: امیدوارم بعد از سفر شما، میراث فراوان فرهنگی و طبیعی استان زنجان مورد بازدید گردشگران از اقصی نقاط جهان قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز در این برنامه گفت: زنجان زادگاه فیلسوف نامی، سهروردی است که فلسفه شرق فلسفه شرق بخشی از غنای خود را وام دار مکتب اشراقی اوست.
یحی رحمتی افزود: زنجانی ها حرمت انسان ها را به جان دارند و بر همین اساس باهمین روح زیبا آثاری را خلق کردند که امروز بخشی از آن را در سلطانیه مشاهده کردید.
اویس کیانی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان نیز در حاشیه این برنامه به خبرنگار ایرنا گفت: میزبانی کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری رویداد مهمی در حوزه گردشگری زنجان محسوب می شود و حضور این افراد در این استان در هدایت تورهای خارجی و رونق گردشگری زنجان حائز اهمیت است.
حبیب الله مولایی یگانه، شهردار زنجان نیز در جمع راهنمایان تورهای بین المللی اظهار کرد: ما زنجان را به عنوان' میزبان مهربان' معرفی کرده ایم و امیدواریم به واسطه حضور شما در این شهر، در ادامه بیش از پیش شاهد اسقبال تورهای گردشگردی از زنجان باشیم.
به گزارش ایرنا، کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری، بزرگترین و مهمترین گردهمایی راهنمایان جهان است. این رویداد هر 2 سال یکبار و زیرنظر مستقیم فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری (WFTGA) در یکی از کشورهای عضو برگزار می شود.
کشورهای واجد شرایط برای میزبانی برگزاری کنوانسیون، درخواست نامزدی خود را به هیات مدیره ی فدراسیون تقدیم و اعضای هیئت مدیره پس از بررسی های لازم، کشورهای مورد تایید را اعلام می کنند تا رقابت به مدت 2 سال بر سر کسب میزبانی آغاز شود.
در هفدهمین فدارسیون جهانی راهنمایان گردشگری که بهمن ماه سال 1393 در جمهوری چک برگزار شد، از میان 11 کشور نامزد، سه کشور ایران، سنگاپور و دانمارک به عنوان نامزد نهایی انتخاب و در نهایت امر کشور ایران برای اولین بار، با 18 رای موافق میزبانی سال 2017 را کسب کرد.
شعار کشور ایران در کنوانسیون 2017 ایران، 'مردمانی مهربان با آغوش باز، فرهنگی کهن و پر رمز و راز ' نامگذاری شده است.

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :