Index
Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 201125
تاریخ انتشار : 11 بهمن 1395 13:0
تعداد بازدید : 203

خودکفایی در تجهیزات مورد نظر علوم دریایی

این ادعا را داریم که امروز هرگونه تجهیزات مورد نظر علوم دریایی را که نیاز داشتیم ساخته ایم و می توانیم بسازیم.

مهمترین دستاورد کشور و نیروی دریایی این است که تجهیزاتش برای حضور در دریاهای دور دست با همه فناوری های موردنیاز، بومی سازی شده و آماده استفاده است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ فرمانده نیروی دریایی  ارتش جمهوری اسلامی ایران   امروز در بازدید از پژوهشگاه ها و آزمایشگاه های دریایی دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: این ادعا را داریم که امروز هرگونه تجهیزات مورد نظر علوم دریایی را که نیاز داشتیم ساخته ایم و می توانیم بسازیم.
امیردریادار حبیب ا... سیاری  با اشاره به بعضی رزمایش های دیگر کشورها در آب های سرزمینی شان در منطقه گفت: در محدوده خلیج فارس و دریای عمان هرکسی بخواهد رزمایشی انجام دهد ، جرات وارد شدن به آب های سرزمینی ما را ندارد.
وی  افزود: در سال، 25 رزمایش در تخصص های مختلف (موشکی،زیردریایی و آب های سطحی) برپا می شود و در ادامه همین روند ، تا پایان سال رزمایش بزرگ ولایت 95 را برای نشان دادن اقتدار جمهوری اسلامی در دو هزار کیلومتری بندر چابهار و در آب های آزاد جهان ،بدون نزدیک شدن به آب های سرزمینی دیگر کشورها برگزار می کنیم.
در این  بازدید تفاهم نامه علمی تحقیقاتی  و آموزشی و پژوهشی بین نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه صنعتی اصفهان امضا شد.
در این تفاهم نامه مقرر شد تجهیزات حوزه نیروی دریایی و تبادل تجربیات علمی و کاربردی در حوزه های زیر سطحی و سطحی و فناوری اطلاعات تامین شود.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :